10. 10. 2021 MaSy

Odstartovala liga středních škol! V LoLku se utká 78 týmů

Dlouhodobé Esport ligy se vrací a jako první odstartovala League of Legends soutěž pro střední školy. Do ní se tentokrát přihlásilo celkem 78 týmů, které budou bojovat o titul česko-slovenských středoškolských šampionů.

Šampioni si trůn nárokovat nebudou

Středoškolská Esport liga v LOL má před sebou třetí plnohodnotnou sezonu, opět s parádní účastí. Předchozí šampioni ale jen z části, protože se sice SPŠ Šumperk neúčastní, ale OA Ostrava rozhodně titul z poslední sezony bude chtít obhájit.

V roli favoritů dále do sezony vstoupí týmy SOU Valašské Klobouky a Vyšší policejní škola a Střední policejní škola MV v Praze. Jde o zástupce dvou škol, kteří se probojovali až do závěrečných bojů a mezi sebou se utkali o bronzové medaile.

Noví vyzyvatelé

Vzhledem k obměně zejména závěrečných školních ročníků se v lize výrazně obměnilo složení škol a přibylo i pár nových. Velmi nebezpečně vypadá třeba žatecké spojení OA a SOŠZE Žatec, kde se objeví i support Smarty, který aktuálně hájí barvy prvoligových Dynamo Eclot. S napětím budeme moc sledovat i výkony SŠ Klíč, která i díky nedávné spolupráci s eSubou jistě bude svou náturou patřit do skupiny týmů, se kterými se zkrátka musí počítat.

Z minulých sezon určitě musíme počítat s Gymnáziem Na Vítězné pláni nebo Biskupským gymnáziem Hradec Králové, které v předchozím ročníku zůstali za branami finále, ale v první sezoně obsadily medailové příčky. Už máme po prvních streamovaných zápasech.

Pravidelně je možné Esport ligu středních škol sledovat na twitch.tv/esportligacz, konkrétně každé úterý od 16:00. V nadcházejících týdnech se odehraje skupinová část, z níž nejlepší dva celky každé skupiny postoupí do playoff.