6. 5. 2021 MaSy

V konkurenci 106 týmů si středoškolský titul odnáší OA Ostrava

Esport liga středních škol má za sebou veleúspěšnou sezonu s rekordním počtem účastníků. V rámci nabité konkurence se nejlépe dařilo školnímu týmu z Obchodní akademie Ostrava. Moravský celek porazil ve finále přesvědčivě slovenskou Hotelovou Akademii Mikovíniho 2:0 a odnáší si řadu parádních cen.

Do ligy se připojilo celkem 106 týmů, které se nejdříve utkaly v rámci šestičlenných nebo sedmičlenných skupin o 32 míst ve vyřazovací části. V samotném playoff už byla úroveň poměrně vysoká a měli jsme možnost sledovat hráče z nejvyšších pater hodnoceného žebříčku.

Ostravský tým neměl v průběhu ligy problém s jediným soupeřem. K takové dominanci pomohli zejména hráči s kompetitivními zkušenostmi, jelikož Broken Sword, Nuffy a devilek v minulosti hráli alespoň v jedné ze tří nejvyšších soutěží česko-slovenské ligy. V lize ale hrálo několik dalších hráčů z nejvyšší domácí úrovně, například Smarty (Gymnázium Žatec), Vasekfel (Biskupské gymnázium Hradec Králové) nebo Vizi (SPŠST Panská).

Do nejlepší čtyřky se dostaly školy SOU Valašské Klobouky, Střední policejní škola MV v Praze, HA Mikovíniho a právě OA Ostrava. Valašské Klobouky si věřily na celkové vítězství, ale slovenský celek jejich šance rychle vystavil stopku. Skvěle se v průběhu ligy představoval hlavně midlaner Rvalde, který si držel průměr přes 10 killů na zápas a v první semifinálové hře dohrál s brilantním skóre 13/3/7.

V druhém semifinále ostravský tým jednoznačně přehrál policejní školu z Prahy a stejně jako Mikovíniho postupoval do finále s výhrou 2:0 na kontě. V samotném finále se čekal vyrovnaný česko-slovenský boj, a ačkoliv části samotných her vyrovnané byly, nakonec ostravští středoškoláci dokázali zvítězit 2:0 a odnesli si titul středoškolských šampionů.

Studenti z OA Ostrava si tak odnáší pětkrát EDUPLÁN v hodnotě 65 000 korun, sadu periferií od Niceboy ORYX s klávesnicí K300X, myší M300 Duke a sluchátky X310. Krom toho nechybí poháry, medaile a merchandising týmu eSuba. Medailisté na druhém a třetím místě si odnáší plaketu s medailemi, eSubácký merch a další produkty od Niceboy ORYX.