1. 2. 2021 MaSy

Vysokoškolskému PUBG vládnou ez10k. Odnáší si 10 tisíc

Skvadra z týmu ez10k ovládla pod hlavičkou České zemědělské univerzity PUBG turnaj Esport ligy vysokých škol, díky čemuž si tato čtveřice hráčů vybojovala rovných deset tisíc korun. Tým byl složen z hráčů: Jachym, Horii (Česká zemědělská univerzita), LukeeV (Mendelova univerzita v Brně) a marb0 (Univerzita Karlova).

Jak vypadala cesta za triumfem?

O týmu ez10k se mluvilo jako o jednom z největších favoritů už před samotným začátkem turnaje, vzhledem k známým jménům na své soupisce. Turnaj přitom nezačali vůbec dobře a v první hře skončili až sedmí, pouze se třemi killy. Naopak se skvělým způsobem dokázala uvést Vysoká škola báňská, která si odnesla hromadu bodů za první místo s patnácti killy. Hned v druhé hře ale ez10k udělali v tabulce významný krok vpřed, když kromě bodů za chicken dinner zaznamenali ještě 11 killů, z nichž si pět připsal na své konto Jachym.

Právě Jachym byl očividně při chuti a hned v další hře si zajistil dalších šest zářezů na pažbu a výrazně tak pomohl k druhému vítězství. Čtvrtá mapa byla možná vůbec nejvyrovnanější a ez10k tentokrát podržel marb0, který v samotném závěru úspěšně zvládl duel jeden na jednoho proti Stennymu z VŠB a postaral se o highlight dne. V páté hře na Karakinu už si ez10k v podstatě definitivně zaručili celkovou výhru, jelikož si opět pochutnali na chicken dinner a navíc přidali ještě 10 killů.

Také v poslední hře se vítězný celek postaral o famózní finiš, když si jejich squad znovu dokázal v kritické momenty úspěšně poradit a celý turnaj zakončil výhrou s patnácti killy. Jachym si nakonec připsal za 6 map dohromady 24 killů, za což ho komentátor SpajKK jmenoval neoficiálním nejužitečnějším hráčem celého turnaje. Na kompletní jízdu ez10k se můžete podívat v záznamu na Twitch.tv.

Nová výzva – Valorant

Jeden turnaj končí, druhý začíná! Pokud vás láká vidina zisku deseti tisíc využitím svých herních schopností, blíží se další turnaj, tentokrát v relativně mladé střílečce Valorant. Právě tahle hra totiž poměrně jasně vyhrála bitvu žánrů s 62,81 % hlasů, a pokud jí máte v lásce, můžete zabojovat o deset tisíc korun. Doporučujeme sledovat naše sociální sítě a web, abyste se o detailech turnaje dozvěděli co nejdříve. Už nyní ale můžeme prozradit, že se finálový turnaj bude konat na konci února.