26. 2. 2021 Prokop Sojka

Pohled do kuchyně: Pro swag se rychle nakupovaly skiny

Esport liga v posledních dnech pokračovala třetími koly firemních lig v CS:GO a League of Legends a také druhým kolem Niceboy ORYX ELSŠ. V rozhovorech se tentokrát blýskli zástupci Oddin.gg, Srovnejto a SPŠ Vlašim. Jaké pikantní hlášky přinesly pozápasové rozhovory?

Škrrrrr má přezdívku díky AZ-kvízu

Už jen příchod tohoto hráče v Twitch chatu vyvolal oslavné reakce a škrrrrr svou přezdívku okamžitě zdůvodnil: „Přišlo mi to haha vtipné, jelikož jednou v AZ kvízu jeden Adam řekl právě škrrr a mělo to celkem ohlas,” začal reprezentant Srovnejto. „Spokojenej jsem určitě, protože je to vlastně naše první ligová výhra a hodně nás posunulo, že se k nám oproti loňskému roku přidal semtex,” culil se škrrrrr.

Ačkoliv Esport liga není profesionální soutěží, škrrrrr přiznal, že tým společně trénuje pravidelně „teď v poslední době trénujeme skoro každý den třeba alespoň dvě tři hry, potrénujeme smoky a jinak jedeme i aim mapy,” zdůvodnil posun týmu škrrrrr, jelikož Srovnejto v poslední sezoně skončili na úplném dnu tabulky svojí skupiny.

Adaratan si s Oddin.gg připravil explozivní kombo

„Celý den jsme to trénovali, takže my jsme šli ze třídy přímo do práce. Pracovali jsme na tom celý den a vyšlo nám prakticky všechno, co jsme chtěli,” liboval si po výhře nad Good Game Adaratan, který na bot vyrukoval s Yasuem. Právě Yasuo pick komentátory překvapil, protože se Sennou se tento šampion na jedné lince jen tak nevidí. „Bylo to stylový, měli jsme bráchy Yasua s Yonem a ještě jsme před hrou narychlo nakupovali skiny, aby to mělo styl a swag. Se Sennou se sice hraje víc Sion nebo Tahm Kench, ale Siona nemám a Tahm Kench mě nebaví,” smál se Adaratan.

Oddin.gg obhajují titul z loňského roku a letos to vypadá na další krasojízdu: „Já tu loni nebyl, ale kluci jsou hodně namotivovaný a já se je v tom v roli supporta snažím držet. Je to přece jenom součást mojí práce ten mančaft podporovat a rozhodně chceme vyhrát. Jelikož jsme už hráli proti všem soupeřům, tak si myslím, že je to hodně v naší režii, jaký si to uděláme,” věří si support Oddin.gg.

Park Jae Hyung si vychovává play-off tým

Perfektní hru za Yoneho předvedl Park Jae Hyung, který dotáhl SPŠ Vlašim k cennému vítězství. Park je i rankově výrazně nad svými spoluhráči a doufá, že je dokáže dotáhnout k co nejlepším výsledkům: „Když budu správně shotcallovat, nadraftím správně, všichni zahrajou tak, jak mají a budou mě poslouchat, tak by to jít mohlo a na to playoff máme,” věří zástupce SPŠ Vlašim.

„Párkrát za týden si dáme nějaký scrimy a klukům určuju, co by si měli nahrát do dalších zápasů. Většinou scrimy hledáme v roomce trenink na Esport liga discordu, díky čemuž nějak tak víme, co v této lize očekávat, to je fajn” dodal spokojeně Park Jae Hyung. Pokud tedy hledáte scrimy na vaší úrovni, doporučujeme rozhodně zavítat na náš Discord server Esport ligy.

Program Esport ligy pro další hrací týden:

Neděle 28. února od 20:00 –  ELF v CS:GO

  • Mews vs. Quadient
  • PUX Design vs. Srovnejto

Pondělí 1. března od 20:00 –  ELF v League of Legends

  • PUX Design vs. Twisto
  • Good Game vs. Oddin.gg

Úterý 2. března od 19:00 –  Niceboy ORYX ELSŠ v League of Legends

  • Gymnázium Strakonice vs. Gymnázium J. Bottu
  • Gymnázium Třebíč vs. SPSŠ Betlémská

Čvrtek 4. března od 20:00 –  EPSON ELF ve World of Tanks

  • Wargaming vs. Truhlářství Urban
  • SDE vs. FJ Aliance