19. 2. 2021 MaSy

Pohled do kuchyně: Stmelování i poctivá taktická příprava

V nové sezoně Esport ligy v rámci svých streamů zpovídá i hráče výherce jednotlivých utkání. Rozhovory měly v Twitch chatu velký ohlas a tak ty nejdůležitější vyjádření proto přinášíme i ve webovém souhrnu. Jak vypadal uplynulý hrací týden z pohledu hráčů?

Veterán se podělil o recept na vítězství

Po zápase proti Infor se znavený h4rry5lol ze společnosti KOALA42 ujal role vyvoleného a na streamu hodnotil výhru 16:4 na Mirage. „Esport liga firem mi přijde absolutně super koncept, že si můžou i takhle proti sobě zahrát neprofesionální týmy. Měli jsme poměrně strach z konkurence, ale zatím to jde a máme dvě výhry” kvitoval h4rry5lol.

Zástupce vítězného týmu poměrně dost odhalil karty: „Máme nahranou Mirage, pak i Inferno, a když na to přijde, klidně tam hodíme i nějaký ten Overpass. V podstatě vždycky banujeme Vertigo a Nuke, což jsou pro nás nejtěžší mapy,”. Konkrétně h4rry5lol rozhodně není žádný začátečník, v minulosti hrál i CS 1.6 a Global Offensive se začal věnovat okamžitě po vydání.

 Oddin.gg trochu intění neuškodí

Esport liga firem v League of Legends má za sebou druhé kolo, ve kterém se Oddin.gg osamostatnili na prvním místě tabulky. Druhé vítězství vedl Nukesko, který za Ekka dosáhl skóre 9/3/12 a užil si tak pozápasový rozhovor. „Už když jsme se dneska rozehrávali, tak jsem se bál, že budu trochu intit, ale týmově jsme to odehráli podle plánu. Týmovou práci jsme odvedli dobře” oddechl si Nukesko na úvod.

Firemní tým Oddin.gg sice trénují hlavně individuálně, ale alespoň jednou týdně si zahrají i v pěti. Zástupce Oddin.gg prozradil také fungování firmy a jelikož se drtivá většina firmy v podstatě nevídá, možnost sblížit se alespoň skrz Esport ligu firem zaměstnanci uvítali „Jako kolektiv nás to určitě stmelilo”. V Oddin.gg jsou s esportem spjatí a daří se jim i v CS:GO lize, kde dokázali dvakrát zvítězit. „Jediné co mě mrzí je, že se nepřihlásilo více týmů, protože po tom vítězství v poslední sezoně jsme doufali v novou challenge” posteskl si midlaner.

V Liberci se příprava nepodceňuje

Esport liga středních škol začala teprve v pondělí a na streamu se tak objevili zástupci čtyř z více než sta přihlášených škol. Na rozhovor se nakonec dostal Sonik z Obchodní akademie Liberec, který za Twitche dohrál se skóre 8/1/12. Jednoznačnou výhru se Sonikovi hodnotilo příjemně a pochvaloval si taktickou přípravu. „Příprava a scoutění mě hodně bavilo, protože jsme věděli, kdo jsou naši protivníci a dneska jsem strávil hodně času tím, že jsem sledoval, kde pokládají wardy a myslím si, že se to hodně vyplatilo,” překvapil svou poctivou přípravou komentátory Sonik.

Pro tuto školu šlo o premiérovou účast v lize středních škol a sestava byla poskládána napříč ročníky „jsme složení spíše ze skupinek, ale ve škole se známe. Spolužáci se o mně dozvěděli a kvůli mojí úrovni mě pozvali do týmu,” přiblížil Sonik skládání soupisky. „Rádi bychom se samozřejmě dostali co nejdále, ale hlavně jsme si chtěli zahrát zápasy, ve kterých opravdu o něco jde. To mě osobně hodně baví,” přiblížil týmové cíle liberecký zástupce.

Program Esport ligy pro další hrací týden:

Neděle 21. února od 20:00 –  ELF v CS:GO

  • Mews vs. Quadient
  • PUX Design vs. Srovnejto

Pondělí 22. února od 20:00 –  ELF v League of Legends

  • PUX Design vs. Twisto
  • Good Game vs. Oddin.gg

Úterý 23. února od 20:00 –  Niceboy ORYX ELSŠ v League of Legends

  • SŠE Lipník nad Bečvou vs. Gymnázium a SOŠ Rokycany
  • SPŠ Vlašim vs. Hořické gymnázium