Valorant ELVŠ turnaj opanoval tým UNI ALL STARS z UPOL!

Poslední turnaj Esport ligy vysokých škol ve Valorantu vyhráli hráči z UNI ALL STARS, kteří reprezentovali Univerzitu Palackého v Olomouci a odnesli si tak 10 000 korun! První prohraná mapa pro tým přišla až v samotném dramatickém finále, kde porazili 2:1 tým Zydan z pražské VŠE.

Tři moravské týmy v playoff

Do skupinové fáze naskočilo devět vysokoškolských celků a rovnou dvojité zastoupení měla pražská Vysoká škola ekonomická a brněnské Vysoké učení technické. Právě týmy  „ATRAVS” a „Moraváci”, které VUT reprezentovaly, se díky přesvědčivým výsledkům dokázaly oba probojovat do čtyřčlenného playoff. Ve vyřazovací části brněnské reprezentanty doplnili vítězové jednotlivých skupin z VŠE a UPOL.

V prvním semifinále se utkaly celky UNI ALL STARS (UPOL) a Moraváci (VUT). V BO3 sérii olomoučtí favorité nezaváhali a po výhrách 13:2 a 13:6 s přehledem postoupili do finále. Velkým tahounem olomouckých zástupců byl hráč Inside Games Michal „SH0UTy“ Glacner, který v průběhu 34 kol dokázal nasbírat celkem 50 fragů.

Druhé semifinále přineslo o dost vyrovnanější boj, když diváci na streamu mohli sledovat plnohodnotnou BO3 sérii. Sérii mezi ATRAVS (VUT) a Zydan (VŠE) začal lépe první jmenovaný tým, kterému k výhře 13:5 na Iceboxu pomohl zejména LaggS, který za Jett dohrál nakonec s KDA 26/9/3. Pak ale přišlo nastartování obratu a Zydan dokázali na Ascentu uhrát výhru 13:9. Tentokrát zazářil čaroděj Gandalf the Grey se svou Reynou, se kterou dohrál se skóre 29/14/5. Hráč s přezdívkou oblíbené postavy z Pána prstenů čaroval i v závěrečné hře na Bindu, kdy mu však zdatně sekundoval spoluhráč yenn se svou Raze.

Finálová BO3 se vším všudy

V grandfinále se tedy utkaly celky UNI ALL STARS a Zydan, které začaly na mapě Ascent, kde se diváci dočkali nesmírně vyrovnané bitvy, kterou však olomoucká banda zvládla vyhrát těsně 13:9. Ekonomové se ale nehodlali vzdát a svou jízdou na Bindu dokázali výhrou 13:7 srovnat na 1:1. Opět byli hlavními hvězdami playmakeři yenn s Raze a Gandalf The Grey s Reynou, ale závěrečná mapa nebyla ani o jednom z nich.

Hvězdou poslední mapy byl totiž Stoneerko, který mimo jiné reprezentuje Team Gravity. Za Raze tento hráč diktoval hru a výrazně pomohl svým UNI ALL STARS k vítězství 13:4. Právě Stoneerko nakonec zakončil hru s bilancí 24/8/3, čímž úspěšně zastínil zbylých devět statečných hráčů ve hře.

Přichází klasika, další na řadu jde Dota 2!

Dlouho se čekalo, ale Dota 2 konečně opravdu dostane vlastní turnaj Esport ligy vysokých škol. Do boje o deset tisíc se zájemci mohou přihlásit již nyní na podstránce ELVŠ. Samotný turnaj se bude hrát v sobotu 3. dubna od 14:00. Zároveň máte možnost rozhodnout o nadcházejícím titulu, v hlasování tentokrát budete mít na výběr z League of Legends, CS:GO a Call of Duty: Warzone.

1200 800 Esport liga