2. 9. 2021 Prokop Sojka

Turnaj v NBA 2K o 55 tisíc? Předveď svůj slam dunk!

Skvělá zpráva pro všechny konzolové hráče! Pod bezednými koši se chystá jedna z velkých událostí podzimu. Chystá se totiž dosud vůbec největší turnaj ve hře NBA 2K na česko-slovenské půdě.

Nově vzniklá společnost PGeS, jako esportová divize předního poskytovatele televizních práv společnosti Pragosport, přichází se štědře dotovanou a promovanou akcí eBasketball Open. Jak bude vše vypadat?

Základem projektu bude známá videohra NBA 2K. Už v srpnu budou zahájeny registrace pětičlenných týmů (ideálně by každý tým měl mít i náhradníky pro případ nečekaných absencí), neboť eBasketball Open bude určeno pouze pro hru s pěti hráči, kdy každý gamer ovládá jen svého avatara. Každý hráč bude muset hrát ze svého domova, a proto bude potřebovat vlastní konzoli PlayStation 4.

V kvalifikační fázi celé akce, která se odehraje v říjnu, by se mělo utkat ve dvou miniturnajích osm zahraničních celků a osm českých (vždy ve čtyřčlenných skupinách s následnými zápasy o umístění) a nejlepší dva z každého miniturnaje postoupí do velkého finálového klání nejlepších čtyř. Registruj se na eBasketball.cz!

Podmínkou účasti pro každého hráče (či hráčku) je věk nejméně 16 let. Registraci bude probíhat na esportovém webu pořádající společnosti PGeS. A nyní ještě příjemná motivace – ve hře budou prize money ve výši 55 000 korun, které si rozdělí nejlepší ctyři týmy premiérového eBasketball Open. Více info o turnaji se hráči dozví na komunitním Discordu.