27. 1. 2020 Matej Veselý

Turnaj na SŠTE Olomoucká v Brně ovládl Fliperizz

Na Střední škole technické a ekonomické Brno, Olomoucká se dvaadvacet studentů utkalo v rámci seriálu Esport ligy středních škol. Právě na této škole bylo jasné, že je na co se těšit. Koneckonců zde v minulosti studovali hráči jako Naruto21, Arakoj nebo onekiller, ale vzhledem k tomu, že už mají všichni střední školu za sebou, turnaj před svým startem v podstatě neměl favorita.

Přípravy začaly už v ranních hodinách, kdy účastníci nanosili 16 MSI notebooků do jedné z učeben a vytvořili si tak vlastní herní zónu, která jim pomohla ponořit se do světa Hearthstone ještě o trochu víc. Program začal s odbitím deváté hodiny a po stručném přednesení pravidel a losu skupin se konečně mohlo jít na věc.

Hrálo se poměrně neobvyklým systémem, jelikož se utvořily čtyři skupiny, z nichž se nakonec vykrystalizovala osmička nejlepších, kteří si to rozdali v play-off, kde již nebyl prostor k jediné chybičce. Už skupinová fáze byla opravdu napínavá, jelikož se hráči často potkali jak ve winners bracketu, tak následně i v losers bracketu.

Ve finále se nakonec utkala dvojice Hakano a Fliperizz. Díky agresivním balíčkům a zkušenostem obou hráčů se bylo opravdu na co koukat a po pěti vyrovnaných hrách se školním šampionem po zásluze stal Fliperizz, který si radostně odnesl řadu zajímavých cen.