9. 12. 2021 MaSy

StronKuDucks šampiony čtvrté sezony League of Steel!

Další sezona největší česko-slovenské World of Tanks soutěže je u konce a známe tak nejlepší WOT tým na naší scéně. Ligu nakonec ovládli StronKuDucks, kteří ve finále předvedli krásnou ukázku svých schopností.

StronkKuDucks si jako vítězný tým odnáší 20 tisíc korun a disky od WD_Black pro celý tým. Právě WD_Black, Amica, EPSON a studiu Wargaming tímto ještě jednou celý tým Esport ligy děkuje za podporu celého projektu League of Steel. Stejně tak patří dík i všem hráčům a divákům, kteří letos udělali z League of Steel tak parádní show. Doufejme, že příští rok to posuneme zase o úroveň výš!

Po kvalifikacích započala ligová část o osmi týmech, které se rozdělily do dvou čtyřčlenných skupin. Ty se hrály systémem BO9 a dočkali jsme se opravdu vyrovnaných duelů. Právě StronKuDucks ale nezačali vůbec dobře, když v úvodním duelu absolutně nestačili celku Přepalos a prohráli 1:5.

SKUPINA AMZ
1CSA10:32:0
2IQlowRolled12:92:1
3Young blood6:121:2
4DE-VI6:100:2
SKUPINA BMZ
1Přepalos10:12:0
2StronKuDucKs11:102:1
3PerníčekLovers8:111:2
4ŠALOM3:100:2

Highlightem skupiny B byl decider zápas PeníčekLovers a StronKuDucks, který následní šampioni zvládli vyhrát těsně 5:3. Ve skupině A jsme se dočkali vůbec nejvyrovnanějšího zápasu skupinové fáze, který sehráli DE-VI proti IQlowRolled a skončil výsledkem 5:4 pro druhý jmenovaný tým.

Do playoff postoupila čtveřice IQlowRolled, Přepalos, StronKuDucks a CSA. Velkým překvapením byla porážka obou týmů z prvních míst, když Přepalos podlehli IQlowRolled velmi těsně 4:5. Stejně dramatické bylo i druhé semifinále, které StronKuDucks dokázali vyhrát totožným výsledkem.

Samotné grandfinále však bylo zcela jednoznačné, jelikož StronKuDucks nenechali IQlowRolled ani jedinou hru a v BO11 formátu dokázali uhrát šest bodů v řadě, čímž si došli pro celkové vítězství v League of Steel 2021.