Středoškolská Esport liga začala na SSOSTA Poprad

6. 12. 2019
6. 12. 2019 MaSy

Letošní ročník Esport ligy středních škol odstartoval 6. prosince 2019 turnajem na Slovensku na Soukromé střední odborné škole Tatranské akademii (SSOSTA). Tato škola vyráží vstříc gamingu a svým studentům hráčům.

Již druhým rokem se tam konal celodenní SSOSTA Gaming cup, který zahrnoval turnaje ve hrách League of Legends (ve formátu 2v2), Counter-Strike: Global Offensive (klasicky 5v5), dále sportovní hry FIFA a NHL, mobilní pařbu Clash Royal a samozřejmě i Hearthstone turnaj v rámci Esport ligy středních škol.

Gaming cupu se zúčastnilo více než 100 studentů z oboru Teorie informačních a digitálních technologií. Pro studenty, kteří v turnajích nesoutěžili byl připraven bohatý program. Přednášky o rétorice a prezentačních schopnostech, historii her či lekce programování zajistili den plný edukace a zábavy.

Turnaj byl doplněn o osobní účast našeho partnera LanCraft, jež zajistil i ceny pro nejlepší studenty. První místo si odneslo herní myš MSI, druhé získalo herní sluchátka od Yenkee a za třetí místo byla udělena Xbox hra MotoGP19 dodaná společností Cenega. Vítězům gratulujeme! Vítěz Hearthstone turnaje si však odnesl více než periferii od MSI. On, stejně jako všichni studenti, kteří ukořistí první místo v rámci školního kola turnaje Esport ligy středních škol, si vybojoval pozvánku do finále, které se odehraje 8. – 10. dubna v Brně v rámci Animefestu.

Podívejte se, jak to na Tatranské akademii vypadalo v den Gaming cupu!

Chcete také vyhrávat herní ceny, porazit svoje spolužáky a poté bojovat o pohár pro nejlepšího hráče Esport ligy středních škol v Česku i na Slovensku? Neváhejte! Přihlaste vaši střední školu či víceleté gymnázium na tomto odkazu a odehrajte školní kolo do konce března!