Sedlii: Naše trenérka bude v chatu zodpovídat otázky

V úterý se odehraje v rámci Esport ligy středních škol osmifinálový duel mezi Biskupským gymnáziem z Hradce Králové a Gymnáziem J. Š. Baara v Domažlicích. Se zástupcem druhé jmenované střední školy jsme připravili rozhovor nejen o ELSŠ, ale i šancích v souboji s loňskými vicemistry a vztazích ve škole.

Jak hodnotíš vaše dosavadní výkony v ELSŠ? Panuje vzhledem k pozitivní bilanci spokojenost? 

Ze začátku ligy nebyly naše výkony stoprocentní, protože jsme dělali nějaké změny v sestavě, kdy jsme vyměnili AD Carry a přivedli nového midaře, takže jsme si na sebe museli pomalu zvykat. Pomohlo nám, že jsme měli slabší gold-plat soupeře, takže jsme si mohli dovolit dělat chyby a nemělo to žádné velké následky. První náročnější zápas byl 6. týden, když jsme hráli o postup, protože v týmu nebyla nejlepší nálada a nakonec rozhodly, troufnu si říct zkušenosti, protože se nás soupeř nebyl schopný ukončit hru, což měl dávno zvládnout a nechal si utéct výhru. Nejtěžší zápas byl v 7. týdnu, ale to už šlo vlastně jen o seed.

I přes skvělou bilanci, která se nám povedla uhrát a vybojovat v posledních týdnech všichni víme, že rozhodně nehrajeme ani zdaleka tak, jak bychom potřebovali a je plno věcí, které potřebujeme zlepšit, jestliže se chceme vůbec podívat do dalšího kola. Potřebujeme hlavně zlepšit macro, teamplay a hlavně celkovou mentální stabilitu týmu. Jinak určitě mám radost, že když teklo do bot, semkli jsme se a dokázali hru urvat ve svůj prospěch.

Co vás motivovalo k tomu se do ligy přihlásit? Jak zatím tento split prožíváte?

Do ligy nás motivoval přihlásit se úspěch ze slovenské SSEL, kde náš tým v podobném složení dokázal vybojovat třetí místo. Skupinová fáze zatím proběhla relativně v klidu, ale až v playoff přijde pořádná prověrka. Už se nestane, že bychom potkali slabšího soupeře. Jinak co se týče organizace turnaje jsme zatím velmi spokojeni.

Jak se skládal tým na vaší škole a jaké je jeho složení, co se týče třeba ročníků?

Náš tým se do ligy přihlásil poprvé a pravidla nás donutila udělat změny v rosteru, protože jsme potřebovali čtvrtého hráče z naší školy, takže musela přijít již zmíněná změna AD Carry a nový midlaner. Co se týče naší školy, jsme všichni třeťáci a junglera jsme sehnali z jiné střední školy na Slovensku.

Fandí vám spolužáci? Vnímají nějak vaši účast v ELSŠ?

Spolužákům jsem o účasti samozřejmě řekl a průběžně jim dávám vědět, jak na tom jsme. Teď nás čeká náš první streamovaný zápas, takže věřím tomu, že určitě se na streamu objeví a budou fandit.

Teď k tobě osobně. Jak jsi zatím spokojen s tvými výkony v ELSŠ?

Sám se sebou zatím spokojený nejsem, protože moje výkony rozhodně nebyly tak dobré, jak bych chtěl a potřeboval. Před ligou jsem swapnul z midu na adc a bylo pro mě těžké si zvyknout na trochu jiný styl hry než je na midlane. Teď v posledních zápasech už to vypadalo trochu lépe tak doufám, že to bude mít jen vzestupnou tendenci.

Připravujete se na zápasy? Pokud ano, jak konkrétně taková příprava vypadá? Kdo třeba stojí za vymýšlením taktik?

Naše příprava na zápasy by se mohla některým týmům zdát směšná, protože nic extra velkého u nás neprobíhá. Maximálně koukneme na složení enemy týmu a jejich oblíbené šampiony, abychom věděli co banovat. Taktiky nám vymýšlí náš support.

Co očekáváš od duelu proti loňským finalistům z HK?

Já osobně čekám silného a agresivního soupeře s midlane oriented draftem. Viděli jsme, že jejich midlaner má nějaké zkušenosti, takže se od něj bude hodně očekávat. Bude záležet jak nadraftujeme a hlavně na našich výkonech. Celkově si myslím, že jsme outsideři a v zápase můžeme jen překvapit.

Proč by vám měli fandit diváci v úterním kole playoff? Jaký je váš styl hry a co od zápasu očekáváš?

Nemáme vyloženě určený styl, kterým hrajeme, naopak myslím, že se spíš snažíme určit slabosti oponentů a ty využít, jelikož máme poměrně vyrovnané složení. Diváky bychom chtěli nalákat na naší trenérku, která bude samozřejmě připravená v chatu odpovídat na jakékoliv otázky.

1280 720 Esport liga