17. 9. 2020 Prokop Sojka

Hlasuj a hraj o desetitisíce v Esport lize vysokých škol!

Esport liga se rozrůstá a blíží se start jedné velké esportové soutěže, konkrétně pro vysoké školy. Tato soutěž se tedy stane třetím pilířem tohoto projektu, po ligách středních škol a firem. Každý měsíc se bude hrát o významnou finanční dotaci, ale v jaké hře to bude, budou muset rozhodnout samotní hráči.

Ať už jste vysokoškolák nebo jen chcete zahlédnout svoji oblíbenou hru na streamu, každý měsíc budete mít možnost hlasovat o tom, co se bude příští měsíc hrát. Ihned proto můžete dorazit na hlasovací stránku Esport ligy vysokých škol a vybrat si mezi třemi týmovými střílečkami Counter-Strike: Global Offensive, Rainbow Six: Siege a Valorantem. Svou oblíbenou hru můžete podpořit svým hlasem až do 30. září, kdy se anketa uzavře. Ve vítězné hře se pak uspořádá turnaj o 10 000 korun a zapojit se bude moci každý vysokoškolák.

Cenu za vítězství si odnese pouze ten nejlepší, hraje se tedy stylem „všechno nebo nic“. Do bojů o tuto částku může vyrazit každý student vysoké školy a pokud střílečky nehrajete, nemusíte se bát. S novým měsícem totiž přijde nové hlasování a v listopadovém turnaji se bude hrát jedna z MOBA her. Na nejlepšího hráče celé sezony napříč všemi hrami pak čeká líbivý pohár.

Hlavním cílem Esport ligy vysokých škol je vytvořit kompetitivní herní prostředí pro studenty, kteří tak mohou utužit mezilidské vztahy a dělat přitom to, co každého baví – hrát počítačové hry. Hraní v týmu prověří každou partu skrz na skrz, protože k úspěchu nestačí jen dobré reflexy, ale i správná komunikace, taktika a souhra se spoluhráči.