24. 12. 2022 MaSy

Recept na nejlepší tým: Ovládli Excel offseason?

Offseason byla na změny v sestavách opět bohatá. Společně se společností Amica vám vracíme sérii Recept na nejlepší tým, ve kterém se o svá moudra podělí komentátoři League of Legends: Davkouny, Mortsche, Kangae a Hippowan.

V LEC došlo jako na konci každého roku k velkým změnám. Rekkles se opět vrátil do Fnatic, týmy ale měnily i další hvězdy, včetně dvou domácích zástupců Neona a Carzzyho. Která hráčská změna však bude mít podle našich komentátorů Esport ligy firem největší efekt?

Mortsche – Odoamne do Excel

Mortsche: Český marksman Patrik už dlouhodobě patří mezi špičku na své roli v Evropě. Často mu ale k velkému úspěchu chyběl stabilní tým a zkušení hráči. Zrovna Odoamne skvěle k Patrikovi do týmu sedí, protože přinese stabilní výkony a zvládne si poradit v každé situaci. XL tedy můžou hrát kolem českého marksmana a nemít obavy o svého topaře.

Kangae – Bo do Team Vitality

Kangae: Ve Vitality vkládám velká očekávání, která ale organizace ještě nedokázala naplnit. Myslím si proto, že Bo je DO or DIE. Slyšel jsem, že je v týmu ještě trochu boj s jazykovou bariérou, ale věřím, že pokud se toto fixne, tak Bo bude zdaleka nejlepším junglerem ligy.

Davkouny – Odoamne do Excel

Excel se poslední tři roky konzistentně zvedají a letošní rok není výjimkou, naopak by jejich výkonnostní křivka měla zamířit do výšin. Tým udržel konzistentního a skvělého Patrika, posílil na každé roli a především na top přivedl superhvězdu a obhájce trofeje. Právě na topu měli Excel dlouhodobě nejslabší místo, které v roce 2023 mohou proměnit na přednost. Přestup Odoho by měl XL vynést do top4.

Hippowan – Vetheo do Excel

Hippowan: Verheo v posledních sezonách ukázal, že může být jedním z nejlepších evropských midlanerů všech dob a zařadit se tak mezi hráče jako Perkz nebo Caps. Už po dvou sezonách dokázal tento francouzský mladík zaslouženě vyhrát MVP celé LEC a přestup do lepšího týmu by ho mohl posunout ještě o level výš. EXCEL dle mého udělali na midlane skvělého hráče, který je může táhnout několik sezon a oproti některým jiným hráčům má zřejmě tta nejlepší léta ještě před sebou.