Recept na nejlepší LoL tým: Oddin.gg očima trenéra eSuby

V rámci spolupráce Esport ligy firem se společností Amica píšeme recepty na nejlepší tým. Další recept jsme pro vás připravili z pohledu vítězů ELF v League of Legends z týmu Oddin.gg. Ti totiž za celou ligu neztratili ani mapu a kromě obecného pohledu na jejich krasojízdu každý z hráčů řekl pár slov k jejich kompozici v poslední finálové mapě proti Twistu.

Hodně jsme odpracovali v první sezoně

Hlavní sehrávání přišlo u první sezony. Předtím jsme spolu téměř nehráli, občas jsme si dali duo, ale nikdy jsme nehráli v pěti a jakmile přišla liga, tak to pro nás byla motivace k tomu se sejít a začít spolu pořádně hrát. Od té doby spolu hrajeme i když není sezóna. V tomhle ohledu nás to určitě stmelilo.

Druhá sezóna už byla v tomhle ohledu daleko snazší, jen jsme přibrali supporta. Dokonce jsme společně zkoušeli pro zábavu i kvalifikaci do většího turnaje, ale tam jsme dostali hned v prvním kole od full Master týmu. Jen jsme špatně pickovali, jinak by to dobře dopadlo. Bavili jsme se o tom, že bychom mohli někdy zkusit nějaké Nightcupy nebo jiné jednodenní turnaje, ale je těžké se sladit. Esport liga je v tomhle super, že se hraje vždy v určitý čas, víme o tom dlouho dopředu a můžeme se dle toho zařídit.

V samotném finále nám druhá hra ze začátku moc nevycházela, ale bylo to všechno v hlavě a my věděli, že jsme lepší tým. Nijak na nás tlak nedoléhal. Support se nám nechal odchytit, protože psal na Facebooku mámě, že je v televizi. To jsme mu museli odpustit. Hry dost často otáčíme, jen tak se nevzdáváme!

Snad přibyde Dota, chceme triple!

Streamy nás baví, kluci se rádi podívají na to, když se jim něco povede nebo naopak nepovede. Hlavně nás zajímají reakce komentátorů, když se nám povede nějaký solo kill nebo pěkný play a společně se zasmějeme, když sledujeme reakce na něco, co se naopak nepovede. Kapitán Nukesko všechny hry sleduje zpětně, abychom se mohli lépe poučit z chyb.

Máme úspěšný tým i v CS:GO, který taky ovládl svoji ligu a u nás už se srocují i Dotaři, takže pokud by v budoucnu byla i liga v Dotě, určitě bychom si jako firma rádi došli pro triple! Navzájem se s CSkařema podporujeme, ale nějaké míchání sestavami moc nepřichází v úvahu. Kdybychom se ale prohodili, tak bychom asi v CSku dopadli daleko hůř, než CSkaři v LoLku.

Draft

Bradkac: V matchupu proti Dariusovi jsem měl plán přežít na lince a pak chillovat na side lane. Proti Dariusovi to má Camille těžké, protože nemůžu hrát Grasp, je to těžká linka. S junglerem jsme tam špatně načasovali jeden gank a soupeř pak získal nějaké killy, ale naštěstí to nedokázal využít, pak tam forcoval nějaké divy a pobral jsem nějaké killy, takže už jsem byl potom v pohodě.

I když jsme nakonec vyhráli hlavně skrz fighty, nebylo by pro mě tak těžké hájit side lane proti Dariusovi, protože s dvěma itemy se stačí vyhnout ultimátkou jeho Q a druhé Q pak naletět skrz E k němu, aby nedostal heal.

ZeusMaximus: Kayn do Skarnera nebyl úplně nejlepší a hned po draftu jsem věděl, že půjdu red Kayna, protože jsem v teamfightech hlavně chtěl peelovat pro moje AD Carry. V early game jsem byl připraven pomoc podle toho, jak by fungovaly linky a odevzdat za to třeba prvního draka.

I když early game nevyšla, tak v pozdější fázi stačilo peelovat pro moje carry hráče a věděl jsem, že to bude v pohodě. Co se týče mého champion poolu, mám rád hodně assassiny, třeba blue Kayna, ale zrovna v téhle lize fakt nikdy nevíš, co se může stát v early game. Jinak ale rád samozřejmě hraju třeba zabanovaného Hecarima nebo Nidalee a další picky. Do jungle jsem byl ale dotlačen, protože moje hlavní role je AD Carry.

Nukesko: Lissandra mi přišla v poslední době s Everfrostem strašně silné proti prakticky všem šampionům na blízko a oni měli vlastně čtyři melee šampiony a pokud se nehnou z místa, tak nedají damage. I když byl Darius 6/0 tak se dal lehce ukitovat, protože stál strašně dlouho na jednom místě a Jasquik ho v pohodě sejmul. Sice jsem půlku hry nebyl k ničemu, trochu jsem podcenil ten matchup, ale nakonec to smysl dávalo.

Jasquik: Můj champion pool nebyl moc velký a hrál jsem prakticky jen KaiSu a Tristanu. Do této hry jsme šli s tím, že pickneme KaiSu, takže target ban na Tristanu nebyl žádný problém. Samozřejmě je pro mě super, že jsem hrál se supportem Yuumi, která mě strašně pomůže healy a peelováním. Proti MF a Leoně jsme se zas tolik nebáli, protože jsme věděli, že hrajeme daleko líp.

Adaratan: Yuumi mě baví, nikdo mě do ní nedonutil. Upřímně u té první smrti ani nevím co se stalo, nějak jsem naskakoval na KaiSu, ale nevyšlo to. Každopádně early game byla těžká, protože jsme neměli žádné prio na linkách a ze začátku jsme tak dost ztráceli. Pak na třetího draka jsme to ale zlomili, protože soupeř zahrál teamfight strašně špatně.

Šéfkuchař Dalijes ohromen nebyl – 3/10

Co říká na draft trenér eSuby Dalibor „Dalijes“ Vacek? Kompozice v kontextu konečného draftu nedává absolutně smysl. Oddin.gg můžou hrát teoreticky na split push 1-3-1, ale vzhledem k tomu, že má soupeř heavy engage, tak to je automaticky prohraná bitva. Jediný, kdo tuhle hru teoreticky může vyhrát, je feedlá Camille.

Midlane matchup je téměř nehratelný, protože jakmile Diana postaví tenacity boty, Lissandra není ve hře. Pokud by týmy byly vyrovnané, tak Oddin mohou vyhrát jen skrz nepřetržité divy na toplane a snowball Camille. To by ale i tak měl druhý tým očekávat a jungler či midlaner by měli svého toplanera ochránit.

Yuumi s KaiSou musí být v této hře proti Leoně s Miss Fortune 0/10. Pokud by byl tým vpravo na podobné úrovni, měli by hru neskutečně přejet a ta hra by měla trvat maximálně 28 minut. Jakmile se přehoupneme do late game, tak ale zase vyhrává kompozice vlevo, protože mají obří scaling. Zvláště Kayn je do kompetitivního hraní téměř nepoužitelný, ale v pozdější fázi hry outscaluje téměř každého junglera. Proto draft hodnotím maximálně 3/10.

To, že Oddin tuto hru vyhráli je jasným důkazem, že jsou individuálně o parník napřed před zbytkem ligy. Jsem zvědav, jestli je v příští sezoně někdo dokáže vyzvat k vyrovnanějším kláním.

150 150 Esport liga