První turnaj v ČR proběhl na SOŠE, COP v Hluboké nad Vltavou

18. 12. 2019
18. 12. 2019 MaSy

Studenti ze Střední odborné školy elektrotechnické a Centra odborné přípravy v Hluboké nad Vltavou (SOŠE, COP) vzali první český esportový turnaj do vlastních rukou. Využili tak možnosti zapojit se do Esport ligy středních škol pouze se vzdálenou asistencí našich adminů. A že to stálo za to! 

Již druhého ročníku Hearthstone turnaje se zúčastnilo 12 studentů, čímž o třetinu navýšili počet z minulé sezóny. Díky pavoukovi pro dvanáct hráčů byli nováčci v prvním kole ušetřeni bolestného setkání se zkušenými oponenty. Čtyři nejlepší hráči měli volný průběh do druhého kola. Tam už pak začalo jít do tuhého. V druhém kole se totiž setkali dva favorité turnaje, spolužáci z IT3, Studený a Zýka. Za stavu 3:1 se nakonec Jakub Studený probojoval do semifinále. Kolo za kolem byli nováčci vyřazování a ti nejzkušenější postupovali vpřed. Finále Studený – Veis však potrápilo prvně jmenovaného méně než souboj se Zýkou a za rozhodného skóre 3:0 zvítězil v turnaji a získal tak hlavní cenu i postup do dalšího kola Esport ligy.

Ceny od našich partnerů byli zaslány a na turnaji k radosti studentů předány těm nejlepším. Díky tomuto turnaji již známe jméno dalšího postupujícího a kvalita středoškolských hráčů přesahuje všechna očekávání. Jestli jste to právě vy, kdo ví, že na to má a nebojí se postavit vítězům dalších školních kol, tak neváhejte a přihlaste i svoji střední školu či víceleté gymnázium do Esport ligy! Uzávěrka pro odehrání školního kola 31. března se neodvratně blíží. Nepropásněte svou šanci!