24. 4. 2020 Matej Veselý

První League of Legends Derby je tady!

V Esport Lize se od nedávna hraje kromě Hearthstone také League of Legends a v neděli 26. dubna se od 18 hodin odehraje první derby mezi brněnskou SŠTE Olomoucká a pražským Gymnáziem Špitálská. Ve streamované Bo5 sérii se reprezentanti těchto škol utkají o skvělý balíček cen od eSuby, LanCraftu, MSI, DXRacer a Yenkee.

Esport liga probíhá i s podporou ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a má za cíl vytvořit program pro studenty a podpořit tak ještě více jejich soudržnost v rámci kolektivu. V tomto období je to jedna z mála uskutečnitelných školních aktivit, tak neváhejte a zapojte vaši školu i vy!

Utkání mezi Prahou a Brnem není jednorázovou bitvou, jelikož se hraje o místo ve velkém finále, kde se rozdají parádní ceny (periferie od Logitechu, hardware od Samsungu, merch od eSuby a mnoho dalšího). Šanci na play-off má ale stále i poražený tým z LoL Derby, protože bude pozván do play-in fáze finálového turnaje o poslední šanci. League of Legends Derby se bude hrát každou neděli, takže již příští týden se proti sobě postaví SOŠ a SOU Nymburk proti Gymnáziu Palackého v Mladé Boleslavi, týden poté přijde mezinárodní souboj Česka a Slovenska.

Zápasy budou, jak je u Esport ligy zvykem, streamovány na Twitch kanále esportligacz, kde se za mikrofony posadí známá dvojice Radoslav Broxiguard Hájek a Jan Kangae Sekanina. Oba týmy, které se objeví v prvním LOL Derby si místo v něm zajistili výhrou v kvalifikačním turnaji v rámci svých škol, aby tak vybrali ten nejlepší tým, který bude školu reprezentovat proti konkurentům z celé republiky. Na střední škole technické a ekonomické Olomoucká se do turnaje přihlásilo dokonce 7 pětičlenných týmů.

Pokud se také chcete připojit do velkého LoL turnaje pro střední školy, šance přihlásit tu stále je. Finále se odehraje až na konci června a pokud chcete ukázat svůj skill, Přihlašovací formulář najdete na webu ELSŠ.