27. 3. 2021 Prokop Sojka

PRIMITIF před finále: Diváci se od nás mohou přiučit

Esport liga firem se blíží ke svému konci a před finále si na nás udělal čas PRIMITIF z firemní sestavy Oddin.gg, který chce pro svou společnost urvat double v rámci Esport ligy firem. Povede se CSkařům z Oddin.gg získat titul po vzoru League of Legends týmu?

V základní skupině a také ve čtvrtfinále jste dominovali. Cítili jste tlak, když vám Mews jako první dokázali sebrat mapu?

Moje odpověď je ano i ne. Předpokládali jsme 2-0, ale Mews nás zaskočili svým dobrým infernem. U 3. mapy train jsme věděli, že tam jim to ve čtvrtfinále moc nešlapalo a za týden to dohromady nedají. Po pár kolech jsme věděli, že to je naše.

Jak jsi obecně spokojen s vašimi dosavadními výkony v této sezoně?

S týmovým výkonem jsem moc spokojený, ale individuálně jsem ještě nehrál svých 100 %. Vždycky jdeme do zápasu s nějakým „gameplanem“, co chceme hrát a jak. Cíl byl jediný, celé to vyhrát po neúspěchu z minulé sezony.

Ve finále vás čekají RAVERS. Dokázali byste se smířit i se stříbrnou medailí?

Popravdě nedokázali. Co jsem viděl hru RAVERS, tak jsme ve všech aspektech hry jasně lepší, ale je to CS:GO, může se stát cokoliv. Po rozlosovaných skupinách jsme se už v tom finále viděli, protože jsme věděli, že tuhle sezonu bude chybět Tipsport, který nás v minulé sezoně zaskočil v semifinále.

Jsi spokojený se svými výkony? V čem je tvoje nejsilnější stránka a je něco, co by se dalo naopak vylepšit?

Jak v odpovědi výše, nehrál jsem ještě na 100 % co umím, tak snad se mi podaří ve finále zahrát lépe. Moje nejsilnější stránka jsou utility a pak čtení soupeře. Zapracovat bych určitě měl na aimu a celkově mechanikách, tam je moje slabina.

Jak ve vaší firmě vnímáte esport jako celek?

Jelikož esport betting je oblastí, kde naše firma působí, tak mám za to, že všichni zaměstnanci mají kladný vztah k hraní her. Nezapomeňte, že naše firma právě nabírá a pokud Vás zajímá esport a betting, tak neváhejte se podívat na web oddin.gg/career. Pro mě osobně je esport obrovskou životní vášní. Kromě toho, že působím v Oddinu jako esport trader, jsem také CS:GO analysta pro tým BRUTE.

Vaše firma vyhrála před pár dny ELF v League of Legends. Řešíte nějak mezi kolegy, jaké by to bylo získat double?

Určitě nejednou o tom padla zmínka, ale CS:GO může být nevyzpytatelné. Uděláme pro to spolu s kolegy vše. Účast v EFL LoL byla slabá a kluci doufají, že v nadcházející sezóně se zaregistrují týmy, jenž jim mohou alespoň trochu konkurovat.

Jak vznikal váš tým? Jak vypadá složení sestavy?

Jsme všichni esport tradeři, takže se bavíme a spolupracujeme na každodenní bázi. U nás ve firmě to bylo jednoduché, kdo měl zájem a chtěl hrát CS:GO, tak šel hrát CS:GO. Kdo měl zase blíže k League of Legends, šel hrát LoL.

Co říkáš na streamy ze zápasů?

Jasně, že sleduji, ale spíše mě zajímá jak např. fungovala taktika, kterou jsem to dané kolo „zacalloval“ atd.

Proč by nestranní fanoušci měli fandit právě vám a ne mírným papírovým outsiderům, jak to většinou bývá?

Hrajeme hodně agresivní „CSko“ a lidi od nás mohou okoukat taktiky a trochu se naučit.

Díky za rozhovor. Máš pro čtenáře nějaký závěrečný vzkaz?

Já děkuji. Chtěl bych poděkovat všem z ELF za tu možnost si zahrát, utužit kolektiv a rozdat pár hlav. A pro čtenáře vzkaz mám, odinstalujte tu parodii CS:GO jménem Valorant a začněte trénovat na ELF v CS:GO. Třeba nás pak můžete porazit.