Potřebuje Gwen nerf? ELSŠ reaguje na novou šampionku

Gwen již je pár dní ve hře a zeptali jsme se nejlepších hráčů z Esport ligy středních škol na jejich názory. Aktuálně má totiž 44 % win rate v hodnocenných hrách, ale většinou sklízí od hráčů ovace.

Broken Sword si Gwen nemůže vynachválit

Broken Sword je toplanerem Obchodní akademie Ostrava a brzy ho čeká semifinálový duel proti pražské střední policejní škole. Mimo to ale reprezntoval v posledním splitu 3. ligy tým Gifted.uRage, který skončil na třetím místě. A co říká na Gwen?

„Toho šampiona jsem zatím neměl šanci vyzkoušet, i když jsem mohl, ale nechtěl jsem to hned zkoušet na mainu. Připadá mi jako nestabilní šampion, ale to bývá u dost šampionů, kteří nově vyjdou. Je strašně dobrá do tanků, má i dost dobrý sustain z W, ale nepřijde mi zas tak silná oproti bruiser topařům, kteří dominují topu, jako Renekton, Riven, Sett, atd. Můžu se mýlit a třebaže to je i counter do bruiserů, kdo ví :D. Jsem rád, že se aspoň trochu zajímají o ap topaře, jelikož v metě je jenom Sylas a Rumble a občas i Vladimír.

Potřebuje ještě trochu buffů a myslím si, že to může klidně být i Áčkovej tier na topu bez problému. V kompetitivním hraní bych ji asi sám od sebe jen tak nepicknul, jelikož sem tam je zabugovaná a hlavně 1. nesedí moc do mety což teď nejvíce dominuje front to back meta a 2. jsou lepší topaři v kompetu + nemá žádný gank set up pro junglera nebo cc v teamfightech, ale časem se to může změnit a začne se pickovat i do proplaye.”

Pro Kiimana žádná hrozba

Mezi dalšími hráči, kteří se ke Gwen vyjádřili, byl například Kiiman z HA Mikovíniho. Slovenský tým se stále drží ve hře o titul středoškolských šampionů a i přesto, že nemají v týmu nijak známé tváře, drtí jednoho soupeře za sebou.

„Gwen ako toplaner mi príde zatiaľ celkom sľabá, príde mi, že je veľmi squishy early a dá sa ľahko potrestať. Možno to je tým, že sa ju ľudia ešte nenaučili hrať, predsalen je to celkom nový champion. Na druhú stranu sa po 1-2 itemoch vo fightoch veľa healuje a má silný 1v1 potenciál, ale chýba jej mobilita, takže mi príde, že aj keď je silná nedokáže nikoho chytiť. Hral som proti nej iba párkrát ale zatiaľ to nikdy nebola žiadna hrozba. Každopádne ešte uvidíme čo s ňou hráči ešte dokážu vykúzliť.”

S dvěma itemy dá 1v1 každého

Gymnázium Jiřího Wolkera v Prostějově už sice z ELSŠ vypadlo, ale umístění v TOP 8 rozhodně zaslouží uznání. Macafous v tomto týmu zastával roli toplanera.

„Gwen jsem zkoušel pouze v practice toolu, jelikož na PBE se mi to nechtělo zkoušet skrze delay který dělá náročnější comba nezahratelnými. Řekl bych že patří mezi náročnější postavy, jelikož její powerscale není hned na začátku a její hraní se dá popsat do 3 fází. Early game kdy se člověk snaží získat malé výhody dobrými trady a držením si kontroly nad vlnou, Lvl 6 spike kdy může jít do oponentů a poté Nashors + Riftmaker, kdy může dát 1v1 pomalu s jakoukoliv postavou, vzhledem k tomu jaký damage a sustain co má z těchto 2 předmětů. Celkově bych řekl, že mít ji v rukou dobrého hráče je až nebezpečné, jelikož je to nově vydaná postava, která se musí otestovat a nejspíše znerfovat, ale určitě se dá proti ní hrát,”

Často v turnajích?

Před branami semifinále skončila také plzeňská SPŠE, kterou reprezentoval Galactose. Ačkoliv jako toplaner zvlášť za Gnara předvedl několik povedených playů, týmový rozdíl bohužel pro něj byl až moc velký. Co říká na nejnovější přírůstek k šampionské rodině League of Legends?

„Myslím si, že Gwen jako šampion, je hodně zajímavá a až bude v turnajích povolena, bude vidět často. Z pozice draftu umožňuje větší možnost pro ad team kompozice, kvůli jejímu AP tank shredder kitu. V současné době jsem ji zatím nehrál, nejen proto, že je zakázána v turnaji, ale také proto, že lidé, kteří mají rádi své LP, by se od ní měli držet dál. Má propastně nízký winrate a není to jen tím, že by ji hráči neuměli, ale i tím, že je v současné době slabá.”

Co říká Perkz?

Perkz se nechal slyšet, že Gwen je jedna z nejlepších šampionů, kteří byli vydáni v posledních letech. „Všechno působí strašně hladce, ačkoliv několik věcí je na ní strašně podivných, třeba její short range Q,” říká midlaner Cloud9.

Semifinále Esport ligy středních škol (27. 4. 17:00)

  • Střední policejní škola MV v Praze vs Obchodní akademie Ostrava
  • HA Mikovíniho vs SOU Valašské Klobouky
150 150 Esport liga