3. 4. 2021 MaSy

Pohled do kuchyně: Přišel v ELF finálový tiltík?

Věděli jste, že i v Esport lize máme pár cizinců? Jeden z nich je i v CS:GO týmu Mews, kde museli pracovat na komunikaci v angličtině. Jak vypadal další týden Esport ligy z pohledu hráčů reprezentujících firmu Oddin.gg a Střední průmyslovou školu Chomutov?

PRIMITIF chválil týmový výkon

Oddin.gg oslavili po League of Legends vítězství také ve střílečce CS:GO. Finálovou sérii sice Oddin vyhráli 2:0, průběh samotných her byl ale vyrovnaný a hru . rozhodovaly nejmenší detaily. „Gratulace dneska patří celému týmu, protože dneska to byl hodně týmový výkon,” hlasitě si oddechl PRIMITIF po zápase. V první polovině druhé mapy to ale pro šampiony nevypadalo vůbec dobře a ani PRIMITIF nebyl z jejich předvedené hry nadšen: „Trochu tiltík, některé post-planty nebyly nejlepší, ale to se zkrátka stává…”

Finalisté RAVE SHOP celou ligu svým postupem do finále překvapili, jelikož v základní skupině skončili až třetí. Nakonec se ale probili skrz týmy FORTUNA a Good Game a nejvíce ve výhrách zářil stehnys. „Věděli jsme o nich i o stehnysovi a byl jsem dost zmatenej z toho, že se trápili ve skupině. Možná to ještě úplně netryhardili, ale teď už se snažili a nezahráli vůbec špatně,” uznal PRIMITIF chválu na účet svého soupeře.

Ukáže Wamp v playoff champion oceán?

V závěrečném kole se na streamu ukázal Smarty, šampion Hitpoint Challengers, který se však oproti své obvyklé roli supporta tentokrát pokusil dotáhnout svůj školní tým k výhře za AD Carry. Kupodivu ale jeho tým neměl jedinou šanci a Gymnázium Chomutov si odneslo jednoznačnou výhru. „Už tým jsme skládali s tím, abychom to tady celé vyhráli,” nestyděl se jungler Wamp, který podal bezchybný výkon za Volibeara.

Právě Volibear ale není ani zdaleka jeho jediný pick: „Nejsem OTP a můžu do jungle zahrát prakticky všechno.” Esport ligu středních škol sleduje každý týden stovky diváků a část z nich tentokrát tvořili spolužáci vítězných borců z Chomutova. „Pár spolužáků a hlavně kamarádů v chatu má každý z nás. Samozřejmě, že když hrajeme na streamu, tak se pochlubíme a házíme to do skupin,” spokojeně zakončil rozhovor Wamp.

Program Esport ligy pro další hrací týden:

Sobota 3. dubna od 14:00 –  Turnaj ELVŠ v Dota 2

Úterý 6. dubna od 17:00 –  Niceboy ORYX ELSŠ v League of Legends

  • Gymnázium Pacov vs. SPŠ Frýdek-Místek (BO3)
  • Gymnázium Šumperk vs. SOU Valašské Klobouky (BO3)

Čvrtek 8. dubna od 20:00 –  EPSON ELF ve World of Tanks

  • Wargaming vs. FJ Aliance
  • Pocinovické vs. Pekařství Baierová spol.