20. 3. 2021 MaSy

Pohled do kuchyně: Francouzská posila a morální vítězství

Věděli jste, že i v Esport lize máme pár cizinců? Jeden z nich je i v CS:GO týmu Mews, kde museli pracovat na komunikaci v angličtině. Jak vypadal další týden Esport ligy z pohledu hráčů reprezentujících firmy Mews, Twisto, PUX Design a Střední průmyslové školy Resslova z Ústí nad Labem?

Francouzský střelec v Mews komplikoval komunikaci

Za Mews došel na rozhovor po vítězné sérii s KOALA42 hráč s nickem Coach LUKE, který čekal ještě o něco vyrovnanější sérii. I přesto, že nakonec utkání skončilo 2:0 právě pro Mews, soupeři je v obou mapách dokázali potrápit, takže LUKE s výkonem úplně spokojený nebyl.

Hodně se řešila hlavně komunikační stránka: „Baki je Francouz a kvůli němu máme comms zcela v angličtině”. Mews chválili i samotní komentátoři a LUKE byl vděčný „V první sezóně jsme s tím měli problémy a myslím si, že jsme to hodně zlepšili. Jsem rád, že si toho všímáte i vy,”. „Chceme samozřejmě vyhrát, ale koukáme se vždy na ten další zápas,” nastínil týmové ambice Coach LUKE.

Nekochan byl rád, že mohl být aspoň morální podporou

Po posledním kole ELF v League of Legends Mortsche a Broxiguard vyzpovídali zástupce z firem PUX Design a Twisto, kteří se proti sobě utkali v prvním utkání. Nekochan Janna z týmu Twisto neměl na svém Twitchovi úplně nejlepší hru, ale plnil alespoň roli „morální podpory”, kterou v Twistu nijak neshazují. „V pozdějších fázích jsem už nechal Yuumi, ať si pomáhá Dariusovi a já jsem dělal spíš tu vizi a morální podporu, což je samozřejmě nejdůležitější,” zavtipkoval Nekochan.

PUX Design měli zápas rozehraný velmi dobře, ale nakonec doplatili na silného Dariuse v rukou CheekyJaye. „Na konci jsme ho alespoň jednou zabili za shut down, to bereme jako morální vítězství,” odlehčil Heň. I přes prohru Heň hodnotil hru vzhledem k vydařené early game pozitivně. „Komunikaci jsme hodně zlepšili, ale mluvíme spolu kolikrát až moc, což by mohl být taky problém,” zhodnotil Heň.

Proč je pickování pro tým špatný?

V rámci ELSŠ se do rozhovor dostal rip mitchim z SPŠ Resslova. Tato střední škola z Ústí nad Labem loni prošla do playoff, kde však nestačila na konečné vítěze ze Šumperka. „My tenhle ročník bereme daleko seriózněji, máme hlavně lepší tým. I když se tréninková morálka moc nezlepšila a hrajeme jen SoloQ, ale i tak věříme, že to celé vyhrajeme,” cítí rip mitchi.

Zápas proti Gymnáziu nad Štolou byl hodně vyrovnaný a i přesto, že pro rip mitchiho tým spoustu věcí nevycházelo, tým to nevzdal a vybojoval si páté vítězství ve skupině. Přesto ale absolutní spokojenost s předvedenými výkony v týmu nepanuje. „Ještě neumíme moc draftit, protože náš midař je SoloQ hráč a když pickuje pro tým, tak to dopadne špatně,” posteskl si student z Ústí nad Labem.

Program Esport ligy pro další hrací týden:

Neděle 21. března od 18:00 –  ELF v CS:GO

  • Good Game vs. RAVERS
  • Oddin.gg vs. Mews

Pondělí 22. března od 20:00 –  ELF v League of Legends

  • Oddin.gg vs. Twisto

Úterý 23. března od 19:00 –  Niceboy ORYX ELSŠ v League of Legends

  • Gymnázium Jakuba Škody vs. Biskupské Gymnázium Jana Nepomuka Neumanna
  • Gymnázium Jiřího Ortena vs. SPŠ Plzeň

Čvrtek 25. března od 20:00 –  EPSON ELF ve World of Tanks

  • MARCO-CZECH vs. Gold-Group
  • FJ Aliance vs. Pocinovické Pekařství s.r.o