8. 9. 2021 Prokop Sojka

Padalo se ve velkém stylu a FlyGun ovládl Summer Challenge!

Máme za sebou herní událost letošního léta! Opravdu parádní jízdu si užili nejen hráči, ale také stovky diváků turnaje Summer Challenge ve Fall Guys, který nakonec opanoval jeden z pěti pozvaných streamerů: FlyGun.

Drinky se chladily, o jídlo nebylo nouze a na vilu eSuby se začaly sjíždět velká jména česko-slovenské Twitch scény: Shil0u, Davel, BoTmAn a Cuky. Z domu nakonec ostatním účastníkům zamával FlyGun. Netrvalo dlouho a lobby se zaplnilo další třicítkou postupujících hráčů z kvalifikačních bojů, kteří ukázali odmakané hodiny tréninku.

Streameři ale přistoupili k přípravě výrazně laxněji a na jejich výkonech to občas bylo patrné. FlyGun je ve hře Fall Guys matadorem a to ukázal hned v první hře, kdy se mu povedlo fantasticky zvítězit. Jinak to ale tak slavné nebylo a zbytek streamerů bodoval opravdu po skromnu.

Velmi rychle se dostal do vedení zbytku Davel, který jej udržel až do závěrečného lobby, kdy společně s BoTmAnem nasbírali stejný počet bodů, takže si právě oni dva rozdělili zbývajících 50 subů za 2. a 3. místo mezi streamery.

Ohlasy diváků si ale užívali i hráči, kteří se probojovali do turnaje z kvalifikací. Kvůli absenci nicků se sice komentátorská dvojka David „Davkouny“ Vogel a Jonáš Mikel museli vypomáhat výkřiky jako „Pan Zmrzlinka” nebo „Pan Banánek”, ale nakonec se rozklíčovalo konečné pořadí, ve kterém si za 2. místo odnesl Happy Darling Hill rovnou 10 000 korun, Stout Singning Boss za 3. místo vysloužil 5 000 korun a ani Cold Fallen Kitten neodchází s prázdnou, protože si za bramborovou pozici odnesl 3 000 korun.

V průběhu streamu se konalo hned několik soutěží a rozdala se halda kuponů Dáme jídlo, grafická karta a všichni si tak přišli na své. Vzhledem k ideálnímu počasí byla atmosféra opravdu parádní, a tak i po skončení samotné akce na vile o zábavu nebylo nouze. Speciální poděkování patří také partneru WD Black, díky němuž se event mohl pořádat.  Třeba si za nějaký čas zase společně užijeme nějakou Fall Guys akcičku!