27. 11. 2020 Prokop Sojka

Osm kvalifikovaných týmů, ale jen jeden si odnese 10 tisíc

Desítky vysokoškolských týmů v posledních dnech bojovaly v kvalifikacích o místo v playoff LOL turnaje Esport ligy vysokých škol, kde se bude hrát o čest a slávu, ale také o rovných 10 tisíc korun.

Konkurence je opravdu veliká a jen to probojovat se mezi nejlepších osm českých a slovenských vysokoškolských celků nebyla vůbec jednoduchá záležitost. Na streamech kvalifikací jsme totiž mohli vidět i celou řadu hráčů, které známe z kompetitivní scény. Mezi nimi byli třeba: Goksi, Gornagal, Gattsu, Necromartin nebo Inspire.

Playoff se bude hrát formátem single-elimination, takže nebude prostor na zkoušení taktik a každý tým bude muset bojovat v každé hře úplně naplno. Hlavními favority by měly být u VUT m8 (Vysoké učení technické v Brně) a ESTUBA Rising (Slovenská technická univerzita v Bratislave), ale cestu za vítězstvím rozhodně nebudou mít jednoduchou. V cestě jim budou stát týmy: Vepřoví ve Křoví (VŠB Ostrava), Lepidlo na hrad (MUNI Brno), Mendelu A-Team (Mendelova univerzita v Brně), Čas Vyhrát Univerzitní Turnaj (ČVUT Praha), Weak Mindset Gamers (Univerzita Pardubice).

Důležitou informací je, že se tentokrát bude streamovat na Twitch kanále hitpointcz, kde můžete pravidelně sledovat prvoligová utkání nejlepších týmů u nás. Začíná se již dnes od 16:00, tak doraž fandit a užij si to nejlepší vysokoškolské League of Legends.