Ohlédnutí za ELVŠ: VŠB Wolves mají odplatu! Na Slováky ale nestačili

Liga vysokých škol v CS:GO je za námi a tentokrát si pro titul došel tým Wolves z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Ti si ve finále dokázali vyšlápnout na jarní šampiony z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a společně si zahráli na mezinárodních Superfinals. Tam ale dominovaly slovenští zástupci.

Do Esport ligy vysokých škol se v letním semestru přihlásilo osm školních týmů, které si zahráli o pohádkové ceny. Vítězové si totiž odnesli 5 monitorů Samsung G7, 500 euro, medaile, EduPlány MINI, disky WD_Black SSD SN850 a zážitek na střelnici od Slevomat.cz. Do toho ještě VŠB Wolves čeká showmatch proti A-týmu eSuby, takže o motivaci pro týmy bylo postaráno.

Ve skupinách podle očekávání dominovali VŠB Wolves a UJEP Esports, ale do čtyřčlenného playoff se probojovali také studenti z FIM Ducks (UHK) a ZASE POZDĚ (PF UPOL). Ve vyřazovací části ale VŠB Wolves i UJEP Esports potvrdili role favoritů, ačkoliv šampioni z VŠB Wolves se opravdu nadřeli. Proti FIM Ducks totiž vyhráli nejdřív 31:29 a následně 19:17.

Ve finále se strhla velká bitva, ale i přes velmi vyrovnaný průběh obou map se nakonec radovali z výhry 2:0 borci z Ostravy. Oba finálové týmy ale vyrazily hájit české barvy do mezinárodního superfinále, proti dvěma nejlepším týmům ze Slovenska.

Na Superfinals to bohužel nebylo, a ačkoliv zejména VŠB Wolves zabojovali, své semifinále proti Esport UJPŠ prohráli 1:2. Svůj duel ale nezvládli ani studenti UJEP Esports a český zástupce tak ve finále bohužel chyběl.

Do další sezony ještě zbývá několik týdnů, ale určitě neváhejte a začněte skládat tým. V nové sezoně se můžete opět těšit na skvělé ceny, spoustu komentovaných zápasů a řadu dalších novinek. Velký dík patří všem divákům a zúčastněným týmům. Aby vám neutekly důležité informace nezapomeňte sledovat naše sociální sítě: Facebook, Instagram nebo TikTok a připojte se na náš Discord! Vidíme se na podzim! Sestřihy zápasů najdete brzy na našem YouTube kanálu.

 

150 150 Esport liga