27. 6. 2022 Martin Stanislav

Ohlédnutí za ELF: Tietoevry a Comdata sesadili tým Oddin.gg

Esport liga firem v CS:GO i LoL je za námi a letošní sezona přinesla spoustu překvapení a nečekaných zvratů. V CSku po urputném boji zvítězil tým Tietoevry a Vyvolávačově žlebu dominovali hráči z Comdata Gamers! Oba týmy nelítostně sesadily Oddin.gg ze sedla symbolizující titul vítěze EL v obou hrách. Týmy ze stupňů vítězů byly odměněny vouchery od TEPfactoru, lekcemi na Esport univerzitě a zážitky od Slevomat.cz!

Tým Tietoevry si v ELF CS:GO prorazil cestu do finále skrz opravdu náročné soupeře. Ve čtvrtfinále se utkal a zvítězil s PLAYzone, která do play-off přišla z druhého místa skupiny A. Opravdová zkouška přišla v semifinále, kdy vítězům zkřížil cestu do finále několikanásobný šampion – tým Oddin.gg. Proti těm však Tietoevry zvítězili 2:1 a vydali se na cestu do finále, kde v dalším velmi vyrovnaném souboji porazili RAVERS. Třešničkou na dortu je fakt, že do play-off šli až ze třetího místa ve skupině B.

První čtyři příčky tedy nakonec obsadili Tietoevry, RAVERS, Oddin.gg a nakonec Smarty CZ, kteří se rozhodli nenastoupit do boje o 3. místo, čímž darovali bronz právě bývalým šampionům Oddin.gg.

Esport liga firem v League of Legends měla už od začátku dva jasné favority, kterými byli zelenáči Comdata Gamers, ti v rámci své firmy uspořádali dokonce interní kvalifikační turnaj, a Oddin.gg, šampioni z minulých sezon.

Do play-off se dostali neporažení Oddin.gg, Comdata z druhého místa, které jim zajistila jedna porážka právě od týmu Oddin, dále pak Fortuna Esports a PowerPlay Studio se stejným počtem bodů. V semifinále si Tietoevry poměrně snadno poradili s PowerPlay Studio a stejně tak Oddin.gg s Fortnou. Teprve ve finále přišlo napínavé klání mezi dvěma favority, které nakonec dopadlo 2:1 právě pro Tietoevry. Třetí místo následně získala Fortuna s výhrou 2:0 nad týmem PowerPlay Studio, který si tak odnesl bramboru.

Sezona se opravdu povedla, za což velice děkujeme všem zapojeným týmům, organizátorům a v neposlední řadě našim úžasným partnerům, kteří nám pomáhají neustále posouvat a zlepšovat celou Esport ligu firem (WD_BLACK, Amica a Samsung Odyssey).