11. 3. 2021 MaSy

Pohled do kuchyně: Esport liga je skvělá příležitost

Opravdu v Oddin.gg nemají respekt k žádnému ze soupeřů? Jak lákají PUX Design na svoje zápasy v Esport lize firem a srazí někdo hřebínek studentům slovenské hotelové akademie?  Jak vypadal konec CS:GO ligy firem?

V PUX Design se láká na zápasy skrz firemní maily

V CS:GO se uskutečnily tentokrát hned dva rozhovory. PUX Design se nakonec jen těsně nedostali do playoff, jelikož ze tří týmů se skóre 2:3 měli bohužel pro ně nejhorší skóre. Na závěr si ale udělali radost výhrou nad Infor. „Mohlo to být lepší, ale jsem rád, že jsme vyhráli, protože jsme neměli dobrý začátek ligy a bylo pro nás důležité dnes vyhrát a zlepšit si bilanci,” konstatoval panini.

V PUX Design Esport ligu opravdu prožívají a podpora je i vzhledem k týmu v LOL lize opravdu znatelná. „Většinou napíšeme přímo firemní email, aby se na nás kolegové dívali, a obvykle nám pár zpráv přijde. Kluci, kteří hrají LoLko tady na Esport lize se koukají prakticky vždycky,” smál se panini. Na rozhovor se dostal také REZZI z týmu GORDIC, který najdete zde.

U Oddin.gg strach ze soupeře nehrozí

Oddin.gg si hrají prakticky vlastní ligu a výhrou nad Twisto získali již páté vítězství v řadě. „Ne, my se ničeho nebojíme, hrajeme svojí hru, svojí linku a pak zvládáme teamfighty. Je nám jedno s kým hrajeme,” odvětil bradkac na Mortscheho dotaz ohledně respektu k soupeřově teamfight kompozici.

„Zvládáme to celkem v pohodě, máme všichni home office. Je ale škoda, že se nevidíme a nemůžeme si dát kafe, pivo, takže je to takový střední,” nastínil bradkac svůj pohled na aktuální situaci. „Já bych si hlavně rád zahrál Camille, takže apeluju na další soupeře, že klidně budu hrát jen jednou rukou, nebo budu klikat spelly,” vyslovil své nejhlubší tužby bradkac.

HA Mikovíniho si jde v celé lize pro výhru

LOL tým školy Hotelová Akadémia Mikovíniho má zatím na svém kontě čtyři výhry ve skupině a v pozápasovém rozhovoru se LeEs nedržel klasických frází. „Pro nás to byla skvělá příležitost, vlastně jsme všichni kamarádi, kteří se dobře známe a náš cíl je celý turnaj stompnout a vyhrát,” nastínil týmové ambice slovenský reprezentant.

Vzhledem k tomu, že zatím slovenští studenti hráli na streamu poprvé a navíc proti papírově slabšímu soupeři, své spolužáky na zápasy ještě nezvali. Vzhledem k velmi pravděpodobnému postupu do playoffs tak snad uvidíme plný slovenský chat v pozdější fázi ligy. „Taktiky řešíme všichni společně a shodneme se na tom, jak by měly vypadat jednotlivé matchupy ve hře,” přiblížil týmovou přípravu marksman vítězného týmu.

Program Esport ligy pro další hrací týden:

Neděle 14. března od 18:00 –  ELF v CS:GO

  • FORTUNA esports vs. RAVERS
  • Mews vs. KOALA 42

Pondělí 15. března od 20:00 –  ELF v League of Legends

  • PUX Design vs. Twisto
  • Good Game vs. Oddin.gg

Úterý 16. března od 19:00 –  Niceboy ORYX ELSŠ v League of Legends

  • OA Rožnava vs. Gymnázium Tachov
    Gymnázium nad Štolou vs. SPŠUL Resslova

Čvrtek 18. března od 20:00 –  EPSON ELF ve World of Tanks

  • MARCO-CZECH vs. Epson „Eco“ Tank
  • Visualway.cz vs. Pocinovické Pekařství s.r.o.