Obhajoba! OA Ostrava opět nejlepší střední školou v LoLku

V nabité konkurenci se školáci z Ostravy dokázali podruhé v řadě prokousat až k vítězství v Esport lize středních škol. Obchodní akademie Ostrava dokázala v těsné finálové sérii porazit Gymnázium Na Vítězné pláni.

Také třetí sezona esport ligy středních škol byla opravdu nabitá a zapojilo se do ní 78 škol z Česka a Slovenska. V této konkurenci přesto dokázali vyhrát středoškoláci z OA Ostrava, kteří si odnáší celou řadu skvělých cen. Krom poháru a medailí pro vítěze totiž získá vítězná sestava EduPlán MINI, skipas na Ještěd, parádní disky od WD_Black a nálož RPček.

Cesta za druhým titulem však pro vítěznou skvadru nebyla vůbec jednoduchá, jelikož už v rámci skupinové fáze ztratila jednu hru a spolu se školami SŠ PTA Jihlava a Gymnáziem Chomutov se Ostrava dělila o první místo.

V playoff to také nebylo vůbec jednoduché a ještě před samotným finále vyhráli studenti z Ostravy těsně 2:1 nad školami SŠE Lipník nad Bečvou a Gymnáziem Elgartova. Přesto ve všech zápasech následní vítězové výhodu ve zkušenostech a silné individuální výkony.

Ve finále se jim postavili studenti GVP z Prahy, kteří navíc svou částí pavouka prošli přes čtyři soupeře bez jediné ztráty mapy. Podle očekávání tak finálová série započala vyrovnanou bitvou, ve které vynikl ƒucc boi z Ostravy a se svoji Jinx dohrál se skóre 7/1/9.

V druhé hře, jako by se Kite z GVP chtěl předvést o to víc a spolu se svým parťákem Sobákem naprosto zastínili botlane OA Ostrava. Velký vliv na výhru GVP měl také jungler ME NO TOP, který se svým Xin Zhaem byl úplně všude a dohrál s bilancí 7/3/12.

Rozhodla tak závěrečná třetí hra, kterou vzal do svých rukou idevilekk se svou Akali. Díky neskutečnému snowballu dokázal skvěle zrychlit hru a po necelé půlhodině bylo hotovo. Sám idevilek zakončil hru s bilancí 10/2/2 a z hlediska statistik přispěl 38 % týmového damage.

Gymnázium Na Vítězné pláni tedy skončilo se stříbrem a trochu tematicky si odnáší individuální lekce do Esport univerzity. Krom toho si stejně jako vítězové odnáší sestava také medaile a plaketu, EduPlán MINI a zásobu RP. Stejné ceny získává i tým na třetím místě SOU Valašské Klobouky s tím rozdílem, že je na Esport univerzitě místo individuální čeká týmová lekce.

150 150 Esport liga