7. 9. 2020 Ondřej Zeman

Největší CS:GO turnaj ve střední a východní Evropě

Připravovaný online turnaj CEE Champions prověří ty nejlepší CS:GO týmy ze střední a východní Evropy. První kvalifikace v jednotlivých regionech startují již za několik dní a chybět nebude ani ta československá, ve které se navíc bude hrát o pořádnou porci MČR bodů.

Organizátoři turnaje CEE Champions ve spolupráci se společností Intel doufají, že turnaj zvýší popularitu esportu ve střední a východní Evropě a umožní mnoha týmům soutěžit na mezinárodní úrovni. Turnaj se z důvodu koronavirové pandemie bude konat online, avšak jeho průběh bude vysílán na Twitch kanále CEE Champions.

Základ turnaje stojí na národních kvalifikací, ze kterých postoupí dva nejlepší týmy z daného regionu do hlavní fáze turnaje. Tam se týmy rozdělí do několika skupin, ze kterých se nelepší celky probojují do samotné play-off fáze. Celkový prizepool turnaje činí 15.000$.

Kvalifikace pro CZ/SK týmy nabídne rovnou 4 sloty a první kola odstartují již ve středu 16. září. Pro účast na turnaji se týmy musí registrovat do kvalifikace (odkaz zde). Do uzavřené kvalifikace byly na základě dosavadních výsledků pozvány týmy SINNERS, eSuba, Entropiq a ENTERPRISE.

Po dohodě s organizátory MČR se navíc organizace mohou těšit na následující příděl MČR bodů:

Kvalifikace – postupující týmy dostanou každý 150 MČR bodů

Finále – pokud se CZ/SK tým umístí na těchto příčkách, distribuce proběhne takto:

  1. 500 bodů
  2. 400 bodů
  3. 350 bodů
  4. 300 bodů

5.-8. 200 bodů

Novinky o turnaji a kvalifikaci najdete na stránkách pořadatele https://ceechampions.com/ nebo na sociálních médiích (Twitch, Facebook, Twitter, InstagramYouTube).

Organizátorem turnaje CEE Champions je eventová divize herního týmu eSuba. Lokální kvalifikace jsou řízeny lokálními organizátory v daných zemích za dohledu organizátorů.