9. 4. 2020 Matej Veselý

Nabitá Esport liga firem míří do své playoff části!

Po dlouhé základní části se obě divize Esport ligy firem odebírají do playoff, kam se v obou ligách probojovaly 4 nejlepší týmy základní části. V první lize prošel všemi sedmi zápasy bez jediné ztráty bodu tým STRV, v druhé lize na postup pomýšlí dosud dominující zástupci FlowUp.

Celé play-off započne v sobotu 11. dubna v rámci druhé ligy, kdy FlowUp vyzvou Avocode. O druhé místo ve finále se pak utkají týmy KENDAXA a PUX Design, které skončily na 2. a 3. místě. Boj o jediné místo v první lize má jasného favorita, jelikož FlowUp základní část jednoznačně opanoval. O tom koneckonců svědčí i skóre 112:18. Nejvyrovnanější zápas tým FlowUp odehrál v druhém kole proti playerům z KENDAXA, kteří jako jediní zvládli hrát s FlowUp poměrně vyrovnanou partii. Přesto ale nakonec prohráli 9:16.

V neděli se na streamu poperou týmy v rámci playoff první ligy, která byla o něco vyrovnanější a tak jednoznačného favorita, jako má druhá liga, nemá. Hráči PrimyCOOL budou chtít vrátit favorizovaným STRV porážku z ligové části, kdy prohráli 6:16. V druhém zápase se utkají sousedi finální tabulky: Alza.cz a Worldstar Marketing. V prvním vzájemném utkání to lépe zvládl Worldstar Marketing, kteří získali důležité body za výhru 16:12, takže se dost možná můžeme těšit na další vyrovnaný zápas.

Také v playoff se oba dny můžete těšit od 17 hodin na komentovaný stream, který dodá nejdůležitějším zápasům sezóny o slávu a pohár vítězů tu pravou atmosféru. K mikrofonům usednou komentátoři Straty, Joshua, Shadye i Lelek.