8. 5. 2021 MaSy

Esport jako cesta k atraktivnímu studiu v zahraničí?

Esport liga středních škol je u konce, šampiony se stali studenti z OA Ostrava a jistě jste zaregistrovali, že si tento tým vybojoval EDUPLÁN za 65 tisíc od společnosti Education.cz. Ta se totiž začala angažovat i právě do esportu a nyní spolupracuje právě s Esport Ligou a Esport Univerzitou, s nimiž vytváří průnik mezi studiem a esportem.

Cílem projektu Education.cz je udělat studium v zahraničí co nejdostupnější, a proto se spojuje s experty na vzdělávání, zahraničními konzultanty, nadačními fondy a bankami. Vizí zakladatelů je, že by studium v zahraničí mělo být tak dostupné, aby jediné, co studenti museli udělat, bylo rozhodnout se, jestli chtějí tuto šanci využít.

Jedním z prvních kroků, jak více zpřístupnit zahraniční studium hráčům, byl informativní článek o esportu jako takovém a jeho propojení na vysokých školách v zahraničí. Spolu s bývalým profesionálním hráčem, současným studentem Univerzity Karlovy a zároveň PR manažerem eSuby Ondřejem „Andrew“ Zemanem zároveň vytvořili podcast o tom, co obnáší vůbec být profesionálním hráčem a jak esport spojit se zahraničním studiem. Ondřej totiž co nevidět zamíří studovat do Hongkongu a esport na jeho rozhodnutí měl velký vliv.

Na webu Education.cz se mimo jiné můžete podívat na to, jak fungují esport stipendia v USA nebo Velké Británii. Hlavní, co samotný web nabízí, je rádce při plánování studia, takzvaný EduPlán, který pomáhá studentům správně si určit v čem jsou silní a nabídnout možnosti, jakým směrem se v budoucnu ubírat.

Education.cz se dohodli také s projektem Esport univerzita, kde najdete další materiály, jak studovat esport. Samotná Esport univerzita pomáhá ve zlepšením hráčům hned v několika hrách, přičemž aktuálně to jsou League of Legends, CS:GO, Valorant a World of Tanks. Nedávno byly také spuštěny lekce pro kouče, v nichž úspěšný trenér Nightshare, který aktuálně trénuje v americkém celku Immortals, povede deset lekcí. V nich se zaměří na ta nejdůležitější témata, díky nimž naučí své studenty všechno, co správný kouč potřebuje.