6. 12. 2020 MaSy

LOL titul a 10 tisíc si odnáší studenti z Mendelovy univerzity

Esport liga vysokých škol pořádala v listopadu druhý turnaj vysokoškoláků. V napínavém boji o 10 tisíc korun se utkaly desítky škol, ale vítěz mohl být jen jeden. Nejšťastnějším celkem se nakonec stal Mendelu A-Team.

V rámci dvou otevřených kvalifikací se bojovalo o osm míst v playoff. Už ve zmiňovaných kvalifikačních bojích byla opravdu nabitá konkurence a do bojů se zapojila celá řada vysloužilých i stále aktivních kompetitivních tváří z česko-slovenské scény. Do boje se zapojili hráči jako Nivelenn, MaeIstrom, reedfoo, Necromartin nebo Goksi. Všichni zmiňovaní se probojovali do playoff, ale nejlépe se nakonec zadařilo partě okolo Gornagala a Gattsua z Mendelovy univerzity, který se kvalifikoval z druhého místa druhé kvalifikace.

Na úvod porazili reprezentanté Mendelu A-Team své městské rivaly z týmu Lepidlo na hrad (MUNI Brno), kteří v čele s Inspirem podlehli 0:2. Zejména druhá hra ale byla hra opravdu vyhrocená a hrdinou pro fanoušky Mendelu se stal midlaner „Tě zničím”, který za svou Oriannu dohrál se skóre 15/6/13.

Největší výzvou byli pro Mendelu A-Team borci z univerzitního týmu ESTUBA (STU Bratislava). Jungler Goksi v druhé hře totiž jasně obehrával všechny své protihráče a za svou Sejuani dohrál s bilancí 8/1/13. Koneční vítězové ale ve třetí hře znovu dominovali a zaujal hlavně týmový výkon Gattsuova Shena.

Ve finále se brněnským reprezentantům postavil tým „Vepřoví ve Křoví” z ostravské VŠB. Za hodinu herního času ale bylo hotovo, jelikož si brněnští zástupci odnesli poměrně pohodlně výhru 2:0. Výkonem ve finále se blýsknul například midlaner tatamojehotatu, který se v úvodní hře blýsknul se Ziggsem a utvořil 46 % týmového poškození.