Pravidla

Kvalifikace

Jsou otevřené pro všechny české a slovenské týmy.
Je možné mít maximálně 3 zahraniční hráče na soupisce.
Počet týmů v jedné kvalifikaci neomezený.
Hráč který postoupí do ligové části se nesmí účastnit další kvalifikace.
Hráč který hrál kvalifikaci, ale nekvalifikoval se, může přestoupit do týmu který se kvalifikoval
Hráč který postoupí do ligové části, může hrát za jiný tým pouze v případě, že to odsouhlasí kapitán týmu ve kterém se hráč kvalifikoval
Je možno provést až 3 změny

Termíny kvalifikací

16. října 2022 (neděle) od 16:00
21. října 2022 (pátek) od 18:00
23. října 2022 (neděle) od 16:00

Odměny pro vítěze

1. místo – 10 000 Goldů + Postup do ligy
2. místo – 5 000 Goldů + Postup do ligy

Přesné časy a podrobnosti jsou dostupné na podstránkách jednotlivých turnajů. Systém kvalifikace je single-elimination, při počtu týmů menším než 8 stanoví systém admin turnaje podle počtu přihlášených týmů.
Každý zápas se hraje na tři vítězné mapy + decider, tedy systémem “best of 5” neboli BO5
Semifinále v kvalifikacích je hráno formátem BO7
Z každé kvalifikace postupují TOP2 týmy do ligové části.

Každý tým je povinen mít kapitána na Discordu: https://discord.gg/hUeyQWt
Každý tým je povinen nahrávat replaye všech zápasů(všemi členy) a v případě potřeby je poskytnout adminům.
Neposkytnutí replaye i od jednoho hráče z týmu znamená ztrátu bitvy/zápasu.
Zakázány jsou VEŠKERÉ přidané módy → složka /res_mods a /mods budou prázdné. To jsou i módy do garáže.
V případě nedodání všech replayů od všech hráčů, tým může být vyloučen.
Stream povolen pouze s 10min delayem a nahlášením adminům.

Ligová část

Liga je složena z 6 kvalifikovaných týmů a 2 týmů pozvaných (vítězové RoS), celkem tedy 8 týmů, každý tým se skládá nejméně ze 7 hráčů, v každém týmu je povoleno mít až 2 náhradníky, po dohodě s adminem ligy a soupeřicím týmem lze ve vyjímečných případech nasadit i hráče mimo soupisku.

Každý tým, který postoupil do ligové části, musí organizátorovi dodat týmové logo alespoň (600×600 px) nebo ve vektorovém formátu
Každý kapitán je povinen dodat profilové foto každého z hráčů (alespoň 1000x1000px), foto musí připomínat pasovou fotografii. Foto vhodné do dokladu.

viz příklad

Systém ligy je na 2 skupiny – A, B.
Každý zápas se hraje systémem “best of 9” neboli BO9, tedy na 5 vítězných map.

9. 11. (2 zápasy) Skupina A+B
10. 11. (1 zápas) Skupina B
13. 11. (3 zápasy) Skupina A a A+B loser (aka kdo prohraje vypadne)
20. 11. (2 zápasy) A+B winner (kdo vyhraje postupuje do finálového turnaje)
27. 11. (2 zápasy) Decider A+B (kdo vyhraje postupuje do finálového turnaje)
04. 12. (3 zápasy) Semi+Finále

Skupiny se hrají podle formátu GSL
Vítěz “Winners zápasu” a vítěz “Tiebreaker/Decider” zápasu postupují do Finálového turnaje.

Před prvním zápasem ligy je nutné provést “Check in”, který začíná vždy hodinu před začátkem turnaje a provádí se kliknutím na tlačítko “CHECK IN”.
Finále se hraje online 4. prosince 2022

Bude odehráno formátem Single Elimination, Každý zápas se hraje na 5 vítězných bitev, tedy systémem “best of 9” neboli BO9.

 

Odměny pro vítěze

1. místo – 20 000 Kč + 48 % z veřejného prizepoolu
2. místo – 10 000 Kč + 24 % z veřejného prizepoolu
3. místo – 6 000 Kč + 14 % z veřejného prizepoolu + 22 500 Goldů
4. místo – 6 000 Kč + 14 % z veřejného prizepoolu + 22 500 Goldů
5. místo – 13 500 Goldů
6. místo – 13 500 Goldů

 

Nastavení zápasů
Zápasy pro kvalifikace jsou dané a naleznete je v Battlefy
Všechny zápasy se budou hrát formou “Týmový výcvik”.
Herní server: EU2
Časový limit: 10 minut

Mapy

Všechny ve formátu obrana/útok na 2 capy,
Mapy pro kvalifikace jsou stanoveny pořadatelem turnaje:

  • Ghost Town
  • Himmelsdorf
  • Mines
  • Prokhorovka
  • Cliff
  • Steppes
  • Sand River
  • Tundra
  • Lakeville

Každý tým je povinen pozvat účty Svitman a ESL_Alesza. Vysílání probíhá na twitch.tv/marty_vole

Pickování

Tým, který je v bracketu na vyšší pozici, si pickuje, jestli je Tým 1 nebo Tým 2

BO9

1/ Tým 1 Ban
2/ Tým 2 Ban
3/ Tým 2 Pick
4/ Tým 1 Pick
5/ Tým 1 Ban
6/ Tým 2 Ban
7/ Tým 1 Pick
8/ Tým 2 Pick
9/ Decider pick

BO7

1/ Tým 1 Ban
2/ Tým 2 Ban
3/ Tým 2 Pick
4/ Tým 1 Pick
5/ Tým 2 Ban
6/ Tým 2 Ban
7/ Tým 1 Pick
8/ Tým 1 Ban
9/ Decider pick

 

Decider pick (1 zbylá + 4 zabanované mapy)

a/ Tým 2 Ban
b/ Tým 1 Ban
c/ Tým 1 Ban
d/ Tým 2 Ban
Zbylá mapa je Decider

Dodatek k pickování

Pickování bude probíhat vždy předem. Je pouze na zástupcích obou týmů, jestli si mapy picknout třeba tři nebo jeden den dopředu.
Pickuje se na discordu v soukromé místnosti, kterou zakládá admin, je možné mít v místnosti až 3 zástupce z jednoho týmu. Pickování musí být hotovo nejpozději 60 minut před začátkem prvního zápasu daného dne.
Pickují se nejen mapy, ale také i strany (například když si tým 2 pickne Doly, tak si tým 1 následně zvolí, jestli chce začít za obranu, nebo za útok)

Hraje se s tanky tieru VIII-X

Zakázané tanky

  • odměnové
  • prémiové
  • kolové
  • Italská TD
  • Jakýkoliv tank vydaný po 22.09.2022

Seznam zakázaných tanků níže.

Tank AMX M4 mle. 54 lze vzít maximálně 3x v jedné bitvě
Sběratelská vozidla (např. 113) jsou povolena

Celkový počet tierpointů je 68
Tanky se pickují naslepo, kapitán týmu postaveného v bracketu nahoře zahájí do tří minut 20s odpočet v chatu výcvikové bitvy (20s, 10s, 5s)
Hráči obou týmů musí do konce odpočtu nahodit tanky a ve chvíli, kdy mají oba týmy picknuto, se bitva spustí.

Tie braker:
Tým, který při útoku vyhrál nejrychleji → vybírá stranu na decider mapě. Pokud žádný tým nevyhrál při útoku, rozhoduje nejrychlejší výhra.

Admin má právo jakékoli pravidlo změnit/vytvořit během turnaje.

Seznam zakázaných tanků

VIII Tier:

Medium Tanks

122 TM
59-Patton
AltProto AMX 30
AMBT
AMX Chasseur de chars
ASTRON Rex 105 mm
Bat.-Châtillon Bourrasque
Centurion Mk. 5/1 RAAC
CS-52 LIS
Edelweiss
FV4202
FV4202 FL
Chieftain/T95
Chimera
Kampfpanzer 07 RH
Lansen C
Lorraine 40 t
M46 Patton KR
M48A2 Räumpanzer
M4A1 Revalorisé
M4A1 Revalorisé FL
Object 274a
Panther mit 8,8 cm L/71
Panzer 58
Panzer 58 FL
Panzer 58 Mutz
Primo Victoria
Progetto M35 mod. 46
Schwarzpanzer 58
STA-2
STG
STG Guard
Strv 81
Škoda T 27
T-34-3
T-44 FL
T-44-100
T-44-100 Igrovoy
T-54 first prototype
T-54 first prototype FL
T25 Pilot Number 1
T26E4 SuperPershing
T26E4 SuperPershing FL
T42
T95E2
TL-1 LPC
Type 59
Type 59 G

Heavy Tanks

112
112 FL
50TP prototyp
AMX M4 mle. 49
AMX M4 mle. 49 FL
AMX M4 mle. 49 Liberté
Bisonte C45
Bofors Tornvagn
Caernarvon Action X
Caliban
E 75 TS
EMIL 1951
FCM 50 t
Gonsalo
Charlemagne
Chrysler K
Chrysler K GF
IS-3A
IS-3A Peregrine
IS-5 (Object 730)
IS-6
IS-6 B
IS-6 FL
K-2
Kirovets-1
KV-4 Kreslavskiy
KV-5
Löwe
Löwe FL
M-IV-Y
M54 Renegade
M6A2E1
Nameless
Object 252U
Object 252U Defender
Object 259A
Object 703 Version II
Object 703–II (100)
Somua SM
Škoda T 56
T26E5
T26E5 FL
T26E5 Patriot
T32 FL
T34
T34 B
T34 FL
T77
Tiger II FL
TS-54
Udarniy
VK 100.01 (P) Ausf. B
VK 168.01 (P)
VK 168.01 Mauerbrecher
VK 75.01 (K)
WZ-111
WZ-111 Alpine Tiger
WZ-113-II

Tank Destroyers

8,8 cm Pak 43 Jagdtiger
AMX AC mle. 48 FL
AMX Canon d’assaut 105
Ferdinand FL
GSOR 1008
ISU-130
ISU-152K
Jagdtiger Prototype
Kanonenjagdpanzer
Kanonenjagdpanzer 105
KV-4 KTTS
Rheinmetall Skorpion
Rheinmetall Skorpion G
ShPTK-TVP 100
SMV CC-67
SMV CC-64 Vipera
Strv S1
Strv S1 FL
SU-130PM
T-103
TS-5
Turtle Mk. I
WZ-120-1G FT
WZ-120-1G FT FL

Light Tanks

Aufklärungspanzer V
ELC EVEN 90
ELC EVEN 90 FL
FV1066 Senlac
HWK 30
leKpz M 41 90 mm
leKpz M 41 90 mm GF
LT-432
M41 Walker Bulldog FL
M41D
Panhard AML Lynx 6×6
Panhard EBR 75 (FL 10)
T-44 lightweight
T92
WZ-132 FL

IX Tier:

Medium Tanks

Cobra
E 50 FL
Char Futur 4
K-91 Version II
Kampfpanzer 50 t
Kunze Panzer
M46 Patton FL
Object 590
T 55A
T-54 FL
UDES 03 Alt 3

Heavy Tanks

AE Phase I
AMX M4 mle. 51 FL
Concept 1B
Conqueror FL
FV4201 Chieftain Proto
Lorraine 50 t
Object 752
Object 777 Version II
Strv K
WZ-111 model 1-4 FL
WZ-114

Tank Destroyers

Controcarro 1 Mk. 2
Jagdtiger FL
K-91-PT
Strv 103-0 FL
T30 FL
TL-7
WZ-120G FT

Light Tanks

Panhard EBR 90

X Tier:

Medium Tanks

121B
Carro da Combattimento 45 t
M48A2/T54E2/T123E6
M60
Object 140 CL
Object 907
Object 907A
T-22 medium
T95E6

Heavy Tanks

113 (PREMIUM)
113 Beijing Opera
FV215b
Chieftain Mk. 6
Object 257 (PA)
Object 260
Object 279 early
Object 777 Dynamic
Object 780
T110E5 CL
T95/FV4201 Chieftain
T95/Chieftain
VK 72.01 (K)
Vz. 55 Gothic Warrior
WZ-111 Qilin

Tank Destroyers

114 SP2
AMX 50 Foch (155)
FV215b (183)
Object 268 Version V
Controcarro 3 Minotauro
Waffenträger auf E 100
Waffenträger auf E 100 (P) Mod
WT 12

Light Tanks

Panhard EBR 105