24. 2. 2021 Prokop Sojka

Klopotal: Čekali jsme Rocket League, výzev se nebojíme

Před turnajem Esport ligy vysokých škol ve Valorantu jsme se rozhodli vyzpovídat jednoho z účastníků, a to Klopotala, který reprezentuje tým „Vopice”. Tým je složený z vícera škol po České republice, ale zastupují ČVUT, kterou studují dva z hráčů. Samotný turnaj se odehraje s komentářem Stratyho již v sobotu 27. února na Twitch kanále esportligacz.

Ahoj, mohl by ses nějak představit čtenářům, kteří tě ještě neznají?

Ahoj, jmenuji se Martin, herním nickem Klopotal a zároveň jsem kapitánem esportového týmu Vopice, který zastupuje ČVUT, na který chodím já ještě se spoluhráčem ssddfgb. Zbylí spoluhráči jsou studenty jiných vysokých škol po celé republice. S Valorantem jsem začínal s naším nejlepším hráčem AlojsFličánek už v closed betě, když přístupové klíče padaly jen pro pár vyvolených jako dropy na Twitch.tv. Zprvu jsme byli k Valorantu velmi skeptičtí, protože jsme, především AlojsFličánek, zvyklí na CS:GO prostředí a tato skepticita se s námi táhne dodnes. O naši nejhranější hru se u žádného člena nejedná, troufl bych si říct, že náš gametime je dohromady tak 20 hodin. Chceme ale do Valorantu přetáhnout náš skill ze hry CS:GO, kde jsou naše společné zkušenosti čítány v hodnotách tisíců hodin.

Jakým způsobem se skládal váš školní tým pro tento turnaj?

Tým byl složen v podstatě spontánní cestou, když již výše zmíněný AlojsFličánek přišel s nápadem zúčastnit se vaší esportové ligy, ale jelikož já a Alojs jsme každý z jiné univerzity, potřebovali jsme nějaké hráče, kteří by náš tým propojili. Kvůli tomu jsme zabrouzdali do vod našich blízkých přátel, se kterými se známe z hraní jiných počítačových her a především kvůli amatérskému fotbalovému týmu Hnědá lajna (IG:@hnedalajnicka), kde všichni společně působíme. Abychom splnili kvalifikační podmínky. Angažovali jsme hráče ssddfgb, který taktéž jako já studuje na ČVUT a hraje s námi v Hnědé lajně, ačkoliv Valorant nemá doposud stáhnutý (Věříme, že se to do turnaje změní). A při nabírání zbylých dvou hráčů jsme vsadili na jistotu v podobě našich přátel Jé Pes a Venca Novák swag, kteří jsou velmi zkušenými CS:GO playery a ještě lepšími fotbalisty v našem týmu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hnědá Lajna (@hnedalajnicka)

Proč jste se vlastně rozhodli do ELVŠ zapojit?

V návaznosti na předchozí na otázku, kde jsem tuto odpověď mírně nakousl, s tímto nápadem přišel Alojs, ovšem původně jsme neměli v plánu hrát Valorant, nýbrž jsme se chtěli zúčastnit turnaje v Rocket league nebo CS:GO. Jelikož se ale nebojíme výzev, tak zabrousíme i do neznámých vod jménem Valorant. Hlavní motivací vzhledem k našemu odehranému času ve Valorantu není finanční odměna, ale především užít si příjemné odpoledne hraním her.

Připravujete se nějak na nadcházející turnaj?

Ne. Co se týče našich ranků, tak ve Valorantu z nás nemá rank nikdo, avšak Alojs, Venca Novák swag a ssddfgb dosáhli ranku Global Elite ve hře CS:GO, přičemž Alojs stále hraje právě CSko na vysokých rancích na faceitu.

Jaké tedy máte ambice v turnaji?

Naší hlavní ambicí je užít si společné hraní, potkat nové lidi a ukázat výsledky práce našeho hlavního grafika a nejlepšího hráče v jedné osobě Alojse, který nám vytvořil logo i bannery na battlefy.

Jak obtížné je udržovat mezilidské vztahy v současné době? Myslíš, že podobné turnaje, ale i obecně sbližování skrz hraní jsou třeba cesta?

Minimálně, co se našeho týmu týče, není udržování kontaktů velkým problémem, jelikož spolu hrajeme a komunikujeme na TSku téměř denně. I přesto nám chybí naše společné fyzické aktivity, ať už to bylo hraní fotbalu za Hnědou lajnu nebo popíjení v hospodě a chození na všemožné maturitní plesy. Hraní podobných turnajů je rozhodně cestou, jak vyvést lidi z trudomyslnosti neustálého osamoceného vysedávání doma a udržet je ve spojení.

Díky za rozhovor, máš nějaký vzkaz na závěr pro všechny čtenáře?

Za celý tým Vopice bych chtěl fanouškům vzkázat, ať sledují celý průběh turnaje na streamu a podporují všechny týmy, abychom dosahovali, co nejlepších výsledků. Jak řekl klasik Jé Pes: “když už jsem tady, tak se tam podívám.” Vopice out