Kite: Po úspěších učitelé začali brát naše hraní jinak

Gymnázium Na Vítězné pláni čeká čtvrtfinálový duel proti policejní škole. Duel dvou pražských škol dozajista přinese zajímavou podívanou, Scarpy jako kapitán střední policejní školy čeká velkou výzvu, ale věří v postup. Z druhého tábora jsme proto vyzpovídali Kita, AD Carry z pražského gymnázia. Ten se rozmluvil i o loňském bronzu a letošním tažení za titulem.

Jste vzhledem k vaší pozitivní bilanci spokojeni s dosavadním průběhem ELSŠ?

Naše výkony hodnotím velice pozitivně, jelikož jsme zatím neprohráli žádnou hru, a tudíž v týmu máme dobrou náladu a všichni jsme spokojeni.

Loni jste skončili na třetím místě. Je letos ambice uhrát ještě lepší výsledek?

Naše ambice jsou vysoké a určitě se chceme umístit lépe než loni. Složení týmu zůstává stejné. Předtím jsme podcenili soupeře, a to znamená, že letos musíme hrát proti všem jako sobě rovným.

Jak se skládal tým na vaší škole a jaké je jeho složení, co se týče třeba ročníků?

Původně jsme hráli ve čtyřech – jsme kamarádi ze stejného ročníku a hrajeme spolu už nějakou dobu. Po čase jsme ale zjistili, že by bylo lepší kvůli lize náš tým doplnit o pátého člena, kterým se stal můj spoluhráč z jiného týmu.

Fandí vám spolužáci? Jak obecně přistupujete k ELSŠ?

V případě, že hrajeme důležitý zápas a oznámíme takovou informaci, pak máme jejich podporu. U nás ve škole dávají přednost sportovním utkáním, která však jsou v téhle době pozastavená. A náš přístup? Hrajeme spolu různé zápasy, abychom zkoušeli nové strategie pro další hry.

Jak vaši účast v lize vnímají učitelé?

Z počátku učitelé naše hraní brali jako zábavu. Teď, když se nám podařilo získat i nějaká lepší umístěn, se zdá, že máme i jejich podporu a můžeme společně sdílet naše úspěchy.

Teď k tobě osobně. Jak jsi spokojen se svými předváděnými výkony a na co se diváci mohou v úterý těšit?

Se svými výkony jsem vcelku spokojen, ale věřím, že je stále co vylepšovat a zahrát lépe. Pokud všechno dobře dopadne, mohou se diváci těšit na novou postavu z mé strany.

Jak vypadá vaše příprava na zápasy? Kdo třeba stojí za vymýšlením taktik?

V týdnu hrajeme flexy, turnaje a další zápasy. Taktiky vymýšlíme společně, aby se každý mohl realizovat.

Co očekáváš od duelu proti soupeřům z policejní školy?

Tohoto soupeře rozhodně nechceme podcenit, očekáváme vyrovnaný zápas. Zvláštní taktiku jsme však nepřipravovali a uvidíme, jak se bude hra vyvíjet.

Proč by vám měli fandit diváci v úterním kole playoff? Jaký je váš styl hry?

Myslím si, že každá podpora ze strany diváků a okolí je povzbuzením do hry, náš styl je dynamický a vyvíjí se podle aktuální situace ve hře. V každém případě by mělo jít o zábavu a hru si chceme společně užít.

Díky za rozhovor, máš nějaký závěrečný vzkaz pro čtenáře?

Určitě chceme poděkovat všem za podporu a za váš zájem. Doufáme, že si s námi úterní hry užijete.

150 150 Esport liga