20. 4. 2021 MaSy

Kde jsou u nás nejlepší středoškolští hráči LOLka?

Playoff Esport ligy středních škol již dnes pokračuje čtvrtfinálovými zápasy. Proti sobě nastoupí v rámci streamu od 17:00 OA Ostrava a SPŠE Plzeň, v druhém zápase se utká Gymnázium Na Vítězné pláni se Střední policejní škola MV v Praze.

Praha má hned trojici týmů

Z Prahy se do nejlepší osmičky kvalifikovaly hned tři školy, z nichž dvě se utkají právě v úterním klání na streamu. Utkání bude dozajista zajímavé, protože Gymnázium Na Vítězné pláni loni obsadili třetí místo a letos zatím neztratili ani mapu.

Střední policejní škola ale nemá nijak slabší bilanci a po 7 výhrách ze základní části poprvé ztratili hru až v osmifinále proti SPŠ a VOŠ Chomutov. Třetím pražským týmem je Smíchovská SPŠ a gymnázium, které čeká souboj s moravským celkem z Valašských Klobouků.

Další čtyři týmy jsou ze zbytku republiky a velkým favoritem jsou dozajista studenti z Biskupského gymnázia v Hradci Králové, kteří loni obsadili stříbrnou příčku a šampioni ze Šumperka jsou navíc mimo hru. Zaujali také nováčci z Plzně nebo Valašské Klobouky, ale nejvíce kompetitivních zkušeností má Obchodní akademie a VOŠS z Ostravy, kde hraje několik hráčů se zkušenostmi z druhé až třetí domácí ligy.

Opanuje ELSŠ osamělí slovenští reprezentanti?

Mezi další tým, který si brousí zuby na titul jsou jistě jediní slovenští reprezentanté z Bratislavy. Ačkoliv nemají jediného hráče s kompetitivními zkušenostmi, HA Mikovíniho s přehledem poráží soupeře za soupeřem a díky high elo hráčům patří mezi individuálně nejsilnější celky. Dokáží nakonec jako jediní slovenští zástupci urvat zlato?