K slovenskému finále nedošlo. UNIZA smázla všechny konkurenty!

Na začátku dubna jsme se dočkali turnaje Esport ligy vysokých škol ve hře Dota 2. Znovu se hrálo o 10 000 korun a vítězství si tentokrát připsali studenti z Žilinské univerzity v Žiline, kteří turnajem prošli bez jediné prohrané hry. Dominantní jízdu sledovali stovky diváků a atmosféra během samotných zápasů tak byla naprosto famózní.

Už před startem samotného turnaje byla cítit nevraživost a rivalita mezi jednotlivými zástupci vysokých škol, kteří už proti sobě v minulosti několikrát nastoupili. Organizátorům turnaje to dosti stěžovalo jejich práci, ale o to větší show jsme nakonec měli možnost sledovat. Nejvíce bylo napětí cítit mezi slovenskými školami UNIZA a STUBA, které byli mnohými považovány za hlavní favority celého turnaje.

Nakonec se ale do finále borci z týmu STUBA nepodívali, jelikož je v semifinále přehráli ostravští hráči z VŠB TUO. Ani ti ale proti UNIZA týmu neměli šanci a prohráli 0:2. Právě UNIZA esports totiž prošla základní částí bez porážky, následně vyhrála i semifinálové BO1 klání a ve finále opět nechybovali, takže proti české konkurenci vyhráli poměrně hladce 2:0.

Za sedmihodinový stream sledovalo zápasy přes osm stovek diváků, kteří vytvořili v chatu skvělou atmosféru. Po Dotě přichází na řadu turnaj v objektivně populárnější MOBA hře, a to v League of Legends, Zvládnou příznivci znepřátelené hry alespoň napodobit své odvěké rivaly?

1200 800 Esport liga