13. 3. 2021 Prokop Sojka

JURRy_ před playoff: Spoluhráče bych prodal za kávovar

Neděle znamená start playoff Esport ligy firem v CS:GO ve kterém se můžeme těšit na souboj firem FORTUNA a RAVE SHOP. Přestože „Ravers” postoupili do playoff z třetího místa skupiny a budou tak mírní outsideři, kapitán JURRy svému týmu věří. Je pro RAVE SHOP vůbec Esport liga firem výzva, nebo se můžou SINNERS začít strachovat o svou pozici jedničky na domácí scéně? Za co by prodal svoje spoluhráče?

V základní skupině jste skončili třetí, ale situace na děleném třetím místě byla hodně vyrovnaná. Jak jsi spokojen?

Ze začátku jsme počítali s finálovým umístěním, vůbec jsme neměli představu, do čeho jdeme a co očekávat. Trošku nás překvapila vyšší úroveň některých týmů, které spolu hrají už několik let. Bohužel, hned ze začátku turnaje celou naší situaci v týmu psychicky nezvládl jeden z našich zkušenějších hráčů, který opustil sestavu. Proto jsme v průběhu turnaje začínali “nanovo” s náhradníkem. Vždy se těšíme na nedělní zápas, kdy v týmu panuje vynikající bojová atmosféra. Cítíme, že jsme každý zápas lepší.

Uvízl ti nějaký zápas v paměti?

Musím říct, že skoro všechny zápasy, které jsme v lize hráli, jsme si hodně užili a byly zajímavé. S RTSmunity jsme hráli vyrovnané Inferno, kdy se šlo až do prodloužení. S GORDIC jsme změnili stranu za CT s trošku nahlodanou morálkou za stavu 2:13, kde jsme to krásně dotahovali na 14:16 a atmosféra hry byla perfektní. I poslední zápas s favoritem ligy Good Game byl napínavý do poslední chvíle, ačkoliv se to ze začátku nezdálo.

Jaké máte vlastně ambice do playoff?

Není malých cílů. Jdeme vyhrát ELF, potom porazit ty nejlepší týmy z české scény. Věřím, že si nás pak všimne nějaký agent. Kluky bych hned prodal třeba do Astralis a do firmy koupil nový kávovar.

Máte motivaci se ukázat v ELF? Připravujete se nějak speciálně na zápasy a plánujete něco konkrétně na FORTUNU?

Příprava je důsledná, kluci mají budík každý ráno na 5:00. Hned si jdou dát dvouhodinovej deathmach, pak si jdou zacvičit a šup do práce. Tam je každý ráno meeting s Marcusem Revoltou, kde důkladně elektronickou tužkou rozebíráme příštího soupeře a nabíráme mentální sílu. Po práci jdou kluci chvilku poklikat na myšku manželkám a hned jak se rozklikaj, jdem na FACEIT.

Jak ve vaší firmě vnímáte esport jako celek?

Všichni z nás berou esport jako odreagování, dočasný útěk od reality a hlavně jako zábavu a kontakt s přáteli. Škoda, že někteří zapomněli na to, o čem to je.

Jak vznikal váš tým a jak vypadá složení sestavy?

Jsme parta třicátníků, která se k CSku vrátila v době covidové, když nám vláda zakázala hospody a my museli najít jiný útěk od reality. Tým i firmu vedu já JURRy_, dále tam máme našeho skladníka nejlepšího granátníka Jergenevskiho, který hraje CSko asi čtyři měsíce a za tu dobu se už stal plnohodnotným spoluhráčem. Další hráč je pan společník firmy DCPeta aka Emerica, což je náš teamový autista, který neslyší na jedno ucho a když ho pošlete na A, musíme počítat s tím, že ho najdeme na B. Dál tu máme marketingového specialistu, nejlepšího a nejzkušenějšího hráče, našeho Jaromíra Jágra aka Stehnyse, který táhne tým jako ruská lokomotiva a předává nám zkušenosti z CS:GO. Náš největší talent s ambicemi na angažmá do nějakého lepšího týmu. Posledním hráčem je účetní Shepp, jehož máma sleduje všechny zápasy a hrozně se těší na neděli.

Co říkáš na streamy ze zápasů?

Musím říct, že jsme se s klukama a Shepovou mámou hodně nasmály při sledování našeho zápasu. Bylo zábavné slyšet komentátory, jak reagují na některé naše momenty, ve kterých jsme zazářili, nebo naopak předvedli nějakou tu “aimovou hitparádu” kolem soupeře.

Jak jsi ty osobně spokojený se svými výkony?

CSko jsem hrával v době 1.5ky a 1.6ky do roku 2006, kde jsem završil CS kariéru na Invex cupu 2006. Pak jsem si našel babu a přišla skoro 15 let dlouhá pauza. No musím říct, že už to určitě nepadá jako tenkrát a těžko se dohání kluci, co mají nahráno v CS:GO tisíce hodin. Každopádně sem tam nějaká hrůza padne.

Předpokládám, že si tedy na neděli věříte. Díky čemu porazíte FORTUNU?

Kdyby Fortuna vyhlásila kurzy, tak to víš, že by fYcak na sebe vsadil. Na nás RAVERS by byl kurz 1,01, a to se nevsází.

Díky za rozhovor. Máš pro čtenáře, tvoje fanoušky a fanynky nebo kohokoliv nějaký závěrečný vzkaz?

Doufám, že to bude napínavý zápas a užijeme si to. 🙂 GL

Program streamu – Neděle 14. března od 18:00

  • FORTUNA esports vs. RAVERS (BO3)
  • Mews vs. KOALA 42 (BO3)