8. 1. 2021 MaSy

Jak dopadly LoL Battlegrounds s hvězdným obsazením?

V průběhu offseason se pořádaly LoL Battlegrounds, v rámci nichž se proti sobě postavily dva hvězdné týmy, které se utkaly v rámci tří zábavných výzev. Jak celý event probíhal a kdo si nakonec ukousnul větší část z prize poolu 30 000 korun?

Nejprve se desítka hráčů rozdělila do dvou týmů. Jako kapitáni byli určeni bývalí spoluhráči z německého týmu Ad hoc gaming, Freeze a Kamilius. Tým slovenského supporta tvořili Random, Mortsche, Odstranovac a Gornagal. Na druhé straně Summoner’s Riftu spojil Freeze síly se svým bratrem Nightsharem a přibral ještě Neona, Herdyna a Jejkyho.

Lee Sin Fantasy

První výzvou, ve které se tyto dva celky střetly, byla výzva „Lee Sin Fantasy”, v níž byl zakázán Smite, ale také wardy. Nejlépe se zpočátku dařilo trochu překvapivě trenéru Nightsharovi, který za svého Pantheona byl v early game takřka u všeho zajímavého a posbíral spoustu killů. S postupem času však tento šampion upadal a většinu času se oba týmy rozčilovaly nad tím, kdo a jak si překroutil pravidla. Kamilius a spol. pak převzali otěže utkání, ale ne a ne hru ukončit. Po neskutečném množství šarvátek to ale nakonec Kamiliusův tým zvládl a velkou sílu předvedla dvojice solo-lanerů: Random (Lucian) a Mortsche (Renekton).

One For Everyone

V druhé výzvě „One for everyone” se diváci rozhodli hráčům určit, že budou všichni hrát class supportů. Vzhledem k tomu, kolik šampionů se ale aktuálně do této role řadí, dočkali jsme se velmi zajímavých kombinací a nejvíce úřadovala kombinace Yumii s Pantheonem, kterou vytasili Freeze s Neonem. Poměrně rychlým snowballem tedy Freezovci srovnali a mohlo se jít do závěrečné hry, která byla ještě peprnější, než ty předchozí.

Caster Nemesis

V posledním utkání totiž šampiony volili hráčům komentátoři Xnapy a Roman Dufek, kteří se postarali o nesmírně zajímavé kompozice, ale hlavně velmi kuriózní buildy. Jejky s Lee Sinem šel pro Trinity Force, Gornagal zase pro Hextech Rocketbelt za Zaca a největší ohlas sklízel Kamilius s AD Sorakou. Z výsledného mišmaše nakonec lépe vyšel Kamiliusův tým, který se tak mohl těšit z výhry 2:1 a 20 000 Kč.