4. 11. 2020 Prokop Sojka

Hlasování vyhrává League of Legends. Zabojuj se svou VŠ o 10 tisíc!

Esport liga vysokých škol už má za sebou úspěšný turnaj v rámci oblíbeného CS:GO, které bylo vybráno v rámci FPS titulů. Nyní přichází řada na žánr MOBA, v rámci nějž si komunita odhlasovala League of Legends. V hlasování byly ještě na výběr Dota 2 a Heroes of the Storm, ale nakonec zvítězila nejhranější online hra současnosti.

Hrát se bude klasicky systémem pět na pět. Tentokrát se budou hrát dvě otevřené kvalifikace, které se konají 23. a 24. listopadu, oba dny od 18:00. Ti nejlepší pak postoupí do play-off, které se odehraje 27. listopadu od 16:00. Zde se představí osm celků (čtyři z každé kvalifikace), které budou proti sobě bojovat v single-elimination pavouku stylem BO3.

Svojí sestavu můžete přihlašovat na tomto odkazu vždy do půlnoci před jednotlivými kvalifikacemi. Heslo „všechno nebo nic“ bude po CS:GO platit i v League of Legends, takže se do turnaje o deset tisíc korun může zapojit každý vysokoškolák, ale finanční odměnu si vybojují jen ti nejlepší.

V současné době není jednoduché navázat kontakt se spolužáky tak, jako dříve, ale na Esport ligu se můžete spolehnout. Jednotlivé zápasy nebudou ochuzeny ani o živé vysílání, které bude probíhat na Twitch kanále esportligacz, kde do komentátorských křesel usednou tváře, které můžete znát i z největších domácích turnajů v League of Legends.

Zároveň bylo spuštěno i nové hlasování o to, jaká hra se bude hrát v dalším měsíci. Dalším žánrem bude po FPS a MOBA tentokrát battle royale a už nyní můžete hlasovat pro hry: PUBG, Fortnite a Apex Legends.