23. 1. 2020 Matej Veselý

Hearthstone RNG a zvraty na turnaji na Gymnáziu Špitálská

Když ve čtvrtek v jedenáct dopoledne hráči usedali k prvním zápasům středoškolského turnaje na pražském Gymnáziu Špitálská, nikdo ze studentů ani pořadatelů ještě neměl představu o tom, co je čeká. Standardní double elimination pavouk nebyl ani tak dominován jedním hráčem, jako jedním balíčkem, a to konkrétně Face Hunterem. Podcenění tohoto agresivního balíčku a nebanování Huntera dostalo hned několik jeho hráčů v turnaji relativně daleko. Ne jeden zápas s tímto balíčkem tak skončil rychlým 3 0.

Překvapením však nebyl konec. Mnozí favorité hned ze začátku vypadávali do spodní části pavouka. Ať už kvůli aggro balíčkům či RNG karet se pak museli snažit probojovat s bezprostředním rizikem jedna prohra a konec. Po celý průběh turnaje si tak nikdo nebyl jistý, kdo vyhraje.

Přesně takovou turnajovou cestou si musel projít i hráč DarkZoul22. Po prvních dvou zápasech se jevil jako dobrá sázka na výherce, ale ve třetím kole se po prohře 0 3 proti Penalovi propadl do spodního pavouka a hrozilo mu tak vypadnutí z celého turnaje. Síly ho však neopouštěly a umě se probojoval celým spodním pavoukem až do grand finále, kde už na něj Penal čekal. DarkZoul22 se však z dřívější prohry poučil a po několika vydřených zápasech se stal vítězem školního kola Esport ligy na Gymnáziu Špitálská.

Nejlepším hráčům byly předány ceny od Yenkee, Score, eSuby a dalších. Velký dík patří i týmu z LanCraft.cz, který na místě zajistil vše, co bylo potřeba pro skvělý turnaj.

Staňte se také součástí Esport ligy středních škol. Neváhejte a přihlaste vaši školu zde na webu!