Esport liga středních škol zná své šampiony

O víkendu 27. až 28. června vyvrcholila sezóna Esport ligy středních škol v League of Legends a Hearthstone. Nejlepší středoškolští hráči postoupili skrz kvalifikační klání do celostátního finále, kde se bojovalo o skvělé ceny, jako v první řadě pohár a medaile, merch týmu CZC.eSuba, herní periferie od společností Logitech či Samsung a další skvělé ceny v čele s židlí DXRACER. Od letošního roku se Esport liga pro střední školy navíc konala i díky podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Nejdříve se dohrála sezóna v Hearthstone, kde za komentáře Faeliho s Narutem ve výsledku vzešel vítězně David „Davidek“ Lorenc, který do play-off postoupil výhrou na Gymnáziu v Břeclavi. Zejména grandfinálové utkání bylo opravdu výživné a diváci se dočkali celkem pěti partií. Druhý skončil Hakanoze Střední školy technické a ekonomické Olomoucká v Brně a na třetím místě zakončil sezónu Nixusze Střední průmyslové školy Emila Kolbena v Rakovníku.

Šestnáctitýmové celostátní finále v League of Legends si zahráli vítězové jednotlivých derby spolu s nejlepšími z poražených celků, které si zahrály play-in fázi. Ze skupin se do play-off probojovalo osm nejlepších škol a po tvrdém boji ohlásil Broxiguard celkové vítězství Střední průmyslové školy Purkyňova, která ve finále jednoznačně porazila SPŠ Teplice3:0 a v průběhu celého play-off neztratili ani mapu. S bronzem na krku končí letošní sezónu pražské Gymnázium Na Vítězné pláni.

Nová sezóna začne již v září a středoškoláci se opět rozhodně mají na co těšit. Už nyní ale můžete svoji školu přihlásit do Esport ligy v obou stávajících titulech, tedy v League of legends a Hearthstone. Všem zájemcům doporučujeme přidat se na speciální Discord kanál Esport ligy pro snadnější hledání letních scrimů a celkovou přípravu na další sezónu ELSŠ.

1200 800 Esport liga