23. 2. 2020 Matej Veselý

Esport liga středních škol zavítala do Óbejváku

Hearthstone je v plném proudu. Na středních školách a víceletých gymnáziích po celé České republice probíhají nelítostná školní kola. Vítěz každé školy si tak zajišťuje postup do národního finále, které proběhne v Brně na Animefestu už za dva měsíce. Tentokrát však Esport liga zavítala mimo školní lavice a rovnou do Óbejváku.

Óbejvák je nový multifunkční prostor nacházející se v chodovském obchodním centru Westfield, který provozuje hudební televizní stanice Óčko. Jestli si chcete zahrát nejrůznější PC hry, otestovat své schopnosti na Playstationu nebo Nintendu Switch, je to místo právě pro vás. Nás tam tentokrát dovedl středobod středoškolské Esport ligy a to právě logická karetní hra Hearthstone.

Výuka však pro studenty nekončila. Za jeden z počítačů totiž usedl profesionální hráč týmu eSuba – Michal Vlčák Vlk. Pravidla výzvy byla jednoduchá. Poraž Vlčáka a vyhraj klávesnici Logitech G213. Hráč za hráčem zkoušel své štěstí, nikomu však karty nepřály. Pro méně zkušené vyzyvatele tam byl i sympaťák Jiří ReloadCZ Vostatek z týmu Inaequalis, který nabídl pomocnou ruku při stavbě balíčků a vysvětlení základních taktik.

Když studenti zjistili, že porazit Vlčáka v Hearthstonu nebude nic jednoduchého, přesunula se výzva do hry Counter-strike: Global offensive a to konkrétně do módu 1v1, kde se velmi rychle obrátila situace. Jak se ukázalo dobré výkony v karetní hře se příliš dobře nepřenáší do stříleček, takže věcné ceny si odneslo mnoho účastníků.

Hearthstone turnaje nekončí a stále máte čas přihlásit svoji školu. Neváhejte a využijte příležitost. Třeba to budete příště vy, kdo bude v Óbejváku neporažen!