10. 9. 2020 Ondřej Zeman

Esport liga středních škol je zpět! Hrát se bude opět LOL a HS

Školní rok již běží a postupně se odstartuje také Esport liga středních škol! Další sezóna bude probíhat ve hrách Hearthstone a v League of Legends. Konkrétně v LOLku navíc budou boje probíhat jak ve stylu jeden na jednoho, tak i klasickém formátu pět proti pěti, takže se máme na co těšit. Formát bude záležet hlavně na aktuální situaci okolo koronaviru, ale podle původního plánu by se melo soutěžit na LANkách jak v Hearthstone, v němž proběhne už v šestá sezóna, tak i ve módu 1v1 v League of Legends.

Hlavním lákadlem školního roku 2020/2021 je samozřejmě plná sezóna v League of Legends 5v5. Právě o těchto týmových soubojích samotná Esport liga má být a jsme tak nesmírně rádi, že se pro nový školní rok povedla tato soutěž uspořádat. Esport liga má za cíl vytvářet a posilovat vztahy mezi studenty a udělat z nich pravé neodlučitelné spoluhráče. Každý úspěšný tým totiž musí jít jako celek za stejným cílem, správně spolupracovat a společně se připravovat jak po taktické, tak herní stránce.

V rámci League of Legends ligy nás čekají v tomto školním roce hned dvě plnohodnotné sezóny. Ta podzimní odstartuje už 5. října, ale by se do ligy mohly samotné školy zapojit, musí se do té doby přihlásit a včas zaslat týmovou soupisku. Podzimní sezóna vyvrcholí v polovině prosince vyřazovacíá částí a od poloviny února pak odstartuje sezona druhá. Prozatím půjde o samostatné soutěže a body mezi sezónami se tedy v rámci celého školního roku sbírat nebudou. Veškeré informace o samotné esport lize jsou k dispozici na webu elss.cz, kde jsou zodpovězené nejčastejší otázky a vypsána pravidla ligy.

? STŘEDNÍ ŠKOLY | Školní rok se blíží! Prázdniny se uchylují ke svému konci a to znamená jen jedno. Esport liga…

Zveřejnil(a) Esport liga dne Pátek 21. srpna 2020

 

Na studenty čeká pohár Esport ligy středních škol a velká hromada cen, o kterých budeme informovat na sociálních sítích esport ligy. Každý týden se studenti mohou těšit na komentované streamy a pokud se zapojí, budou mít jistotu, že se právě na komentovaném streamu objeví a dostanou se tak do podvědomí profesionálních komentátorů, které můžete znát z velkých domácích soutěží.

Celá Esport liga probíhá v kooperaci s LanCraftem, který se bude zapojovat zejména do LAN střetů. Znovu se bude konat pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Studenti se mohou už od začátku září přihlašovat do všech tří soutěží, tak neváhejte a přidejte se do bitvy i vy!