27. 7. 2020 Matej Veselý

Esport liga firem spouští registrace do čtyř her!

Esport liga firem má před sebou novou sezónu a kromě Counter-Strike: Global Offensive se bude bojovat i ve třech nových titulech. Esport liga totiž otevírá své dveře všem firemním týmům ve hrách League of Legends (5v5), Clash Royale (2v2) a FIFA 20 (1v1).

Na nově spuštěném webu Esport ligy firem můžete již dnes registrovat sebe i své kolegy do jedné ze čtyř her. V CS:GO bude probíhat již třetí sezóna, která se odehraje trošku odlišně. Svůj tým můžete přihlašovat do 16. září a poté se bude konat od 20. září kvalifikační fáze a týmy se v ní rozdělí do jednotlivých lig. Samotný start ligy se datuje na 28. září, kdy už budete moc naplno otestovat sílu a soudržnost vaší kancelářské party. Není se čeho bát, protože Esport liga firem není profesionální soutěž a přihlásit se může naprosto kdokoliv, ať už je váš rank Silver nebo Global Elite.

V posledním ročníku Esport liga firem probíhala ve dvou ligách a celkovým vítězem se stala Alza.cz, která si krom poháru odnesla řadu skvělých cen, v čele s moderní Samsung televizí. I v druhé lize bylo o co hrát a pracovníci z FlowUp si vystříleli XBOX s Game Pass Ultimate na tři měsíce.

Těšit se můžete na ještě více protivníků a stále lepší produkci vašich her, jelikož budou pokračovat tradiční streamy s profesionálním komentářem vybraných zápasů. Délka sezóny se odhaduje na zhruba 11 týdnů, přičemž však záleží na počtu přihlášených týmů. Systém více lig se osvědčil a bude se u něj zůstávat.

League of Legends sezóna bude probíhat souběžne s CS:GO a liga tak odstartuje rovněž 28. září, přičemž přihlášky končí 16. září. Zpozornit by ale měli hráči Clash Royale, protože v této populární mobilní strategii proběhne kratší sezóna ve formátu dva na dva, a ta odstartuje již 24. srpna, přičemž přihlášky se uzavírají o dva dny dříve. I když půjde o kratší sezónu, nemusíte se bát, že byste byli ochuzeni o streamovaná utkání. Na komentář vašich zápasů už se totiž nemůže dočkat oblíbený CR hráč Mishkin.

Jako jediná liga ve formátu jeden na jednoho bude probíhat soutěž ve fotbalovém simulátoru FIFA, do níž se můžete přihlašovat do 22. srpna. Hrát se bude na konzolích Playstation a samotná liga odstartuje již 24. srpna. Pokud ve firmě máte rádi všechny čtyři herní tituly nemusíte se strachovat, protože každá se firma samozřejmě může účastnit každé ligy. Do FIFA ligy (jako do jediné) může každá firma přihlásit až 3 své reprezentanty.

Poslední sezónu jsme si společně náramně užili, tak na nic nečekejte. Vyrazte na souboj proti ostatním firmám a to ať už jste vyzbrojeni klávesnici s myší, gamepadem nebo jen telefonem. Budeme se na vás těšit přímo ve hře! Pokud máte jakékoliv dotazy, směřujte na esportliga.cz/elf, kde najdete veškteré důležité informace. Pokud ale ani tam nenajdete odpovědi, budete vítáni na komunitním Discord kanále, kde všechny nejasnosti rádi vysvětlíme.