20. 4. 2020 Matej Veselý

Esport liga firem má za sebou další úspěšnou sezónu!

V letošní první sezóně Esport ligy se složily hned dvě výkonnostní ligy. Po dlouhé základní části po sedmi hracích kolech postoupily čtyři nejlepší týmy z obou lig do play-off. V druhé lize si vítězství vydobyli hráči FlowUp, mistrovský titul v první lize nakonec uzmuli zástupci Alza.cz.

Ve 2. lize jednoznačně dominovali FlowUp, kteří nezklamali ani v play-off a po vyhraných mapách 16:6 a 16:3 obsadili první místo. Krom vytouženého vítězství získali hráči z FlowUp od štědrých partnerů z Microsoft suprovou konzoli XBOX s Game Pass Ultimate na tři měsíce a pohár pro vítěze druhé ligy. Slova chvály si však zaslouží i stříbrem ověnčení hráči z KENDAXA, bronzoví Avocode i čtvrtý celek PUX Design. Všechny týmy totiž v průběhu sezóny ukazovaly soudržný výkon a ostudu si rozhodně neudělaly.

V první lize základní část jasně opanoval tým STRV, který si v semifinále poradil i s členy Prima COOL, a to 2:0. V samotném finále se tak STRV potkali s Alzou, která už v napínavém semifinále zdolala 2:1 Worldstar Marketing. Tým Alza.cz se do finále probojoval už loni v nulté sezoně, kdy však nestačil na mistry z Twisto. V první oficiální sezóně, která se odehrála na podzim roku 2019 už si pak došli pro vítězství. Nikdo až do posledního momentu nevěděl, který tým si dojde pro zlato. Favorizovaní STRV, kteří v základní části nepustili ani jednu mapu nebo obhajovatel titulu – Alza.cz.

První mapa byla dlouho vyrovnaná, když na Vertigu panoval dokonce stav 11:11. Poté ale Alza zvládla zabrat a dokázala uhrát pět kol v řadě. Druhá mapa, Dust 2, probíhala podobně vyrovnaně a napětí panovalo až do samotného konce. Firemní tým Alzy ale nakonec na své mapě urval těsné vítězství 16:13 a může se tak radovat ze Samsung televize, velkého poháru pro vítěze a samozřejmě zlatých medailí. Pro STRV bylo mimo medailí cenou útěchy vybavení celého týmu s Nerf blastery.

V utkání o třetí místo přehrál tým Primy COOL hráče z Worldstar Marketing, kteří sice v základní části obsadili 2. místo, ale svou přípravou do play-off je Prima COOL dokázala nakonec těsně překonat. V rámci celého play-off už jsme se už dočkali řady opravdu povedených kousků, kdy za vypíchnutí stojí třeba Lelek z Primy COOL, když získal 4 killy se svým AWP nebo Layy z FlowUp, který uhrál perfektním stylem složitou 1v2 situaci.

Na závěr si vás dovolíme vyzvat ke sledování našich sociálních sítí. Už teď se můžete těšit na přicházející další sezóny Esport ligy. Dne 3. října vás čeká již čtvrtý ročník GG Prague, charitativního esport turnaje pro firmy, který ve spolupráci s organizací Jonášek přispěl dětským nemocnicím částkou 416 750 Kč.