20. 10. 2021 MaSy

Vysokoškolská liga startuje! Univerzitní týmy se utkají v CS:GO

Esport liga vysokých škol v CS:GO startuje z dlouhodobých soutěží nejpozději, ale o to větší jízda to bude! Naše vůbec první dlouhodobá univerzitní soutěž bude obohacena o mezinárodní střet s vítězi UniCupu a prizepool 2 000 euro!

Dosud jsme na Esport lize pořádali pouze měsíční jednorázové turnaje, které byly v různých herních titulech. Nyní přesedáme na plnohodnotnou soutěž, do níž se zapojí deset univerzitních týmů z celé České republiky. Nechybí zástupci ČVUT, MUNI či VŠE. Podronné info o turnaji najdeš na stránce Esport ligy vysokých škol.

Nebudou chybět ani streamy s povýšenou produkcí. Do vysílání se zapojí každou středu od 19:00 například Bananides, Shadye nebo Joshua, takže se můžeme těšit na pořádnou nálož toho nejlepšího vysokoškolského CS:GO u nás.

A o co se vůbec hraje? Motivací pro desítku týmů v ELVŠ je zejména postup na Esport University Superfinals (EUS), kde si to čtyři nejlepší týmy (2 z Česka a 2 ze Slovenska) rozdají o prize pool ve výši 2 000 eur. Česká ELVŠ a slovenský UniCup budou probíhat souběžně, takže budeme s napětím sledovat také unicup.sk.

Velký dík patří našim partnerům, díky kterým je možné ligu vůbec uskutečnit. Za Esport ligou vysokých škol stojí WD Black, FORTUNA a Samsung Odyssey. Zároveň liga probíhá se záštitou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky s podporou Esport univerzity a týmu eSuba.