26. 11. 2021 Prokop Sojka

ELVŠ zná finalisty, kteří budou reprezentovat Česko na Superfinals!

Esport liga vysokých škol je u konce a můžeme gratulovat vítězům z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, kteří do ligy vstoupili pod názvem Kopec Srandy. Spolu s nimi ale na česko-slovenské Esport University Superfinals (EUS) putují také VŠB-REUNITED z VŠB-TUO.

Vše započalo skupinovou fází, kde oba finalisté excelovali a nenechali si vzít ani jedinou mapu. VŠB-REUNITED dal nejvíce zabrat Newton Byznysmeni, protože šlo o napínavé drama, které VŠB dokázalo nakonec dokázalo vyhrát, ale pouze o 3 body. Kopec Srandy prošel skupinou s menšími problémy a pořádně jim dala zabrat třeba Masaryčka, se kterou vyhráliv o obou zápasech jen o dva body.

Samotné finále se neslo ve velmi vyrovnaném duchu a bylo krásným vyvrcholením celé ELVŠ. Finálovou BO3 sérii otevřeli výhrou 16:10 na Infernu VŠB-REUNITED a jejich soupeř musel otáčet. To se na Infernu povedlo parádně a studenti z UJEP by si za ni rozhodně zasloužili pár kreditů navíc, protože ji vyhráli jasně 16:0. Na závěrečném Overpassu ze sebe hráči dokázali vydat své maximum a po těsné výhře 16:13 se nakonec mohli radovat hráči týmu Kopec Srandy.

Coby MVP celé Esport ligy vysokých škol lze považovat hráče ZyVu z Univerzity J. E. Purkyně, který dosáhl v rámci celé ligy parádní KD 2.04! Mimo to si v soutěži připsal i nejvíce entry fragů (35), díky čemuž jen podtrhnul svoji důležitost pro úspěch jeho školy. Mimo klasické rifles ukázal svůj um i na AWP.

Na záda mu ale dýchal trebo46 z VŠB, který ukončil sezonu s KD 1.88 a podobně obdivuhodným počtem entry fragů (27). Velmi často to byl právě on, který dokázal svému týmu vytvořit v jednotlivých kolech početní výhodu, díky čemuž za útočnou stranu sám v řadě případů pokládal bombu. Reprezentant VŠB-REUNITED je čistý rifler a krom pár killů s granáty nebo galilem šla drtivá většina kilů skrz klasiky jako M4A1  nebo AK-47.