Do nové sezony Niceboy ORYX ELSŠ vstoupí přes 100 škol!

Esport liga s potěšením hlásí růst popularity své středoškolské ligy v League of Legends pod záštitou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Po testovacím nultém ročníku se do první oficiální sezony přihlásilo rovnou 39 škol a nyní se počet přihlášených týmů téměř ztrojnásobil. V novém roce totiž potvrdilo registraci dohromady 106 středoškolských týmů.

Společné zážitky

Spousta volnočasových aktivit se ze života studentů vytrácí, ale hraní počítačových her zůstává. O to větší zájem organizátoři Esport ligy evidovali v rámci jediné ligy určené speciálně pro střední školy a víceletá gymnázia. Cílem soutěže je nabídnout jedinečnou možnost, jak netradičním a moderním způsobem upevnit vazby mezi spolužáky, rozvíjet jejich znalosti a schopnosti a vyniknout v celorepublikové soutěži.

V současné situaci je pro studenty daleko těžší nějakým způsobem společné zážitky se spolužáky získat, a proto řada z nich možnost účasti v Niceboy ORYX Esport lize středních škol vítá.

V kůži profesionála

Každý týden se budou vysílat vždy dva vybrané zápasy za asistence profesionálních komentátorů, a to na streamovací platformě Twitch. Díky tomu mají vybraní studenti poprvé jedinečnou možnost zažít pocit pravého profesionálního hráče. Úvodní kolo se koná v úterý 16. února a ve vysílání se proti sobě v úvodním klání postaví brněnská Střední průmyslová škola chemická a pražské Gymnázium Na Vítězné pláni.

Liga začíná základní částí, ve které se školní týmy rozdělily do šestnácti skupin po šesti až sedmi týmech, které se mezi sebou utkají stylem každý s každým. Vždy pouze nejlepší dva celky z jednotlivých skupin postupují do vyřazovací části, ve které se 32 týmů utká v pavouku o titul a hodnotné ceny.

1200 800 Esport liga