15. 7. 2021 Prokop Sojka

Bratislava jasně nejsilnějším LOL regionem CZSK!

Po dlouhých bitvách je konečně rozhodnuto! Ultimate Region ovládla Bratislava, hlavní město Slovenska. Jasno o tom ale paradoxně bylo už před samotným finále, protože se do něj probojovaly dva celky reprezentující právě Bratislavu.

Ultimate Region začal už v průběhu května otevřenými krajskými kvalifikacemi, avšak velmi brzy jsme znali šestnáct nejsilnějších celků z Česka a Slovenska. Ty se proti sobě utkaly ve skupinové části, kdy se postupně odehrály čtyři čtyřčlenné skupiny, z nichž nejlepších osm týmů zformovalo vyřazovací pavouk. Do playoff nakonec zasáhly kraje: Jihočeský, Bratislava 1 a 2, Vysočina, Zlínský, Praha 1, Královéhradecký a Nitranský.

Ve streamovaných zápasech jsme se dočkali jak jednoznačných, tak opravdu vyrovnaných a vypjatých duelů. Třešničkou na dortu bylo pak samotné finále, které snad s výjimkou první hry probíhalo naprosto vyrovnaně a v krvavých bitvách byly k sobě oba bratislavské týmy opravdu blízko.

První bratislavský tým táhla v playoff hlavně zkušená dvojice Goksi a Samyaza. Tomu se ani nikdo nemohl divit, jelikož Goksi hraje Baltic Masters za tým Method2Madness, Samyaza oblékl třeba dres Inaequalis a v minulosti hájil také barvy slovenské reprezentace a třeba také toplaner Nivelenn není esportu neznámý, jelikož si krom epizody v Inaequalis zahrál i třeba na nedávných University Esports Masters.

Nakonec se ale ukázala síla přátelství a individuální síly v „prvním“ bratislavském týmu, když ve finále zvítězil 3:1. Zejména závěrečná hra opravdu stála za to, protože se budoucím vítězům Ultimate Region povedl velký obrat a ačkoliv v jednu chvíli Bratislava 1 prohrávala o osm tisíc goldů, nakonec ziskem mountain soul a povedenými teamfighty dokázala otočit a v 35. minutě si došla pro kýžené vítězství.

Záznam finálového duelu

Vítěznému týmu ve složení Igor Šach, Оejno, Samo Chladnička, Krokodíl DanDy a SULAK PISULAK patří velká gratulace. Za první místo v turnaji si totiž odnesli 5x Externí disk WD BLACK P10 2TB, 5x Puma boty a 5x eSuba tričko a náramek. Týmy na druhém a třením místě si odnesli Puma batohy, podložky od Niceboy ORYX nebo eSubácký merch, takže rozhodně nemusí smutnit. Velké díky patří všem, kdo se do Ultimate Regionu zapojili, ale také hlavním partnerům WD_Black a Amica, bez kterých by celý turnaj nebylo možné uskutečnit.