1. 6. 2020 Kentaky

Billa NHL Charity Showmatch za účasti hokejových hvězd

Dnes se koná velký charitativní turnaj, který má za cíl pomoci nemocničním zařízením a personálu v nich. Od 20 hodin se utkají přední čeští hokejisté s nejlepšími domácími hráči v hokejovém simulátoru NHL 20.

Billa NHL Charity Showmatch má za cíl vybrat co nejvyšší částku na podporu nadace Pomoc nemocnicím, díky níž se vybralo již více než 800 tisíc korun. Z řad našich předních hokejistů se představí Martin Nečas (Carolina Hurricanes), Tomáš Hertl (San Jose Sharks), Filip Chlapík (Belleville Senators) a Martin Kaut (Colorado Avalanche).

Celý showmatch proběhne v tréninkové vile největšího domácího esport týmu CZC.eSuba a za podpory partnerů společnosti Billa, České mincovna a mediálnímu partnerovi TV Nova. Do projektu jsou zapojeny nemocnice z celé republiky a přispět může úplně každý prostřednictvím Twitch.tv nebo zasláním finanční částky na transparentní účet projektu.

Komentáře se chopí za TV Nova Michal Jinoch a z esportového prostředí dorazí Ondřej “Lelek” Kvarda. Kompletní průběh můžete sledovat od 20 hodin na stanici Nova Sport 2 nebo online na Twitch kanálu Bladeito.

Zápasy se budou hrát na dvě vítězná utkání a v semifinále by se měly potkat čtyři páry hokejistů a esportových hráčů. Vítězové následně poměří síly ve velkém finále a poražení v souboji o třetí místo. Půjde tedy o ideální mix těch nejkvalitnějších herních výkonů od předních domácích hráčů v porovnání s největšími českými hokejovými hvězdami, které v té pravé hokejové NHL opravdu působí.