2. 3. 2020 Matej Veselý

Anubidus ovládl turnaj na Gymnáziu Slovanské náměstí v Brně

Na brněnském gymnáziu Slovanské náměstí proběhl 2. března další turnaj v rámci Esport ligy středních škol. Zúčastnilo se tentokrát sedm studentů, kteří si společně s učiteli připravili učebnu, nalosovali si pavouka a vrhli se do boje. 

Turnaj proběhl formátem single elimination a každý zápas se hrál na tři vítězné. Už v rámci čtvrtfinále studenti odehráli tři velmi vyrovnané zápasy. Všechny totiž skončily nejtěsnějším rozdílem, tedy 3:2. V semifinále už se utkali Anubidus s qubalem a XenonBristley s Brrrapem. V prvním setu se nakonec znovu rozhodlo až v páté hře, ve které si Anubidus se svým Priestem vybojoval postup do finále. V něm ho, po zcela jednoznačné sérii, doplnil Brrrap, který si se svým soupeřem zvládl poradit a porazil ho hladce 3:0.

Před samotným finále se odehrál ještě souboj o třetí místo, kdy se opět jednalo o pět her, ale nakonec se těsně podařilo zvítězit qubalovi, který si tak ze školního turnaje odnesl bronz. Také ve finále jsme viděli, už pošesté ze sedmi zápasů, výsledek 3:2. Z celkového vítězství se nakonec radoval Anubidus, který poslal rozjetého Brrrapa na druhé místo.